Twitter'dan sonra Whatsapp da mı ücretli oluyor?

Elon Musk'ın Twitter'ı ücretli yapmaya çalışmasının ardından bu kez Mark Zuckerberg'ten Whatsapp için hamle geldi. Zuckerberg Whatsapp'ın ücretli hale getirileceğini duyurdu....

Facebook, Facebook Messenger, Instagram veWhatsAppgibi popüler sosyal medya uygulamalarını bir çatı altında toplayan Meta ile sayısız başarıya imza atan Mark Zuckerberg, yeni kararı ile birlikte WhatsApp’ın ücretli olacağına işaret etti. WhatsApp kullanıcılarının tepkileri ile karşılaşan bu kararın, yakın zaman içerisinde devreye gireceği tahmin ediliyor.

Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalara göre son dönemlerde kişisel verilerin güvenliğinin korunması adına birçok güncellemenin yapıldığı WhatsApp, bundan sonra ücretli olacak. Ancak her kullanıcı belirlenen abonelik ücretini ödemek zorunda kalmayacak. Edinilen bilgilere göre WhatsApp, ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki ayrı sürüm şeklinde kullanılmaya devam edilecek. Ücretli olan sürümde ise kullanıcılar için ek özellikler yer alacak.

WHATSAPP’IN ABONELİK ÜCRETİ BELLİ OLDU MU?

Kişisel verilerin korunması adına sayısız güncelleme yapan ve bu konuda halen çalışmaya devam eden WhatsApp için ücretli abonelik kararı veren Zuckerberg, henüz ücrete ilişkin net bir açıklama yapmadı. Ancak sektör temsilcileri aylık 1 dolarlık bir ücretin açıklanacağını düşündüklerini belirtti.

BİHA


28 Kas 2022 - 16:58 Şanliurfa- Asayiş