İktidar ve muhalefet arasında "Urfa" atışması! "Umarım masal anlatmaz!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 Aralık'ta düzenleyeceği Şanlıurfa ziyaretine ilişkin "Vizyon Şanlıurfa'da" derken CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise "Umarım gidip Şanlıurfa halkına bir kez daha masal anlatmaz" diyerek Urfa'nın sorunlarını anlattı....

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel BaşkanıRecep Tayyip Erdoğan 3 Aralık'ta Şanlıurfa'dan ana muhalefet lideri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise aynı gün önemli açıklamalar yapması beklenenİkinci Yüzyıla Çağrı toplantısı için İstanbul'dan ses yükseltecek.

KILIÇDAROĞLU: 3 ARALIK'I BEKLE

CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlupartisinin grup toplantısında "Dünyaya da seslenmek isterim; Seninle rekabet etmeye geliyoruz. Teknolojide, sanayide, eğitimde, insan haklarında, kadın haklarında, özgürlüklerde, çevrecilikte, hayvan haklarında rekabet etmeye geliyoruz. Ey dünya sen de 3 Aralık'ı bekle" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BAY KEMAL, VİZYON URFA'DA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Ayın 3’ünde açıklama yapacakmış. Bay Kemal, ayın 3’ünde biz de Şanlıurfa’dayız, biz de oradan açıklamamızı yapacağız. Sen açıklamanı yaparken, fırsat bulurken bizi de takip et. Bak bakalım Şanlıurfa’dan ses nasıl geliyor? Sendeki sese benziyor mu, benzemiyor mu? “Vizyon nerede? Vizyon Şanlıurfa’da. Oradan göreceksin” dedi.

CHP'Lİ SALIK: UMARIM ŞANLIURFA HALKINA MASAL ANLATMAZ

İki ismin aynı gün yapacağı açıklamalar merak konusu olurken siyasetin ana gündemi de Şanlıurfa oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Urfa ziyaretine dair açıklamalar yaparak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 Aralık'ta düzenleyeceği Şanlıurfa ziyaretine ilişkin de şunları söyledi:

“Erdoğan 3 Aralık’ta Şanlıurfa’da olacakmış. Umarım gidip Şanlıurfa halkına bir kez daha masal anlatmaz. Biz geçen hafta oradaydık ve vatandaşların sorunlarını doğrudan dinledik. Erdoğan bilmez, gitse de dinlemez. Onun için bir kısmını anlatayım:

Şanlıurfalı vatandaşlarımızın elektrik ve sulama suyu sorunları var, maliyet artışlarından dolayı ürünler zararına satılır oldu. 15 bin abonenin elektriği kesik. Zararına satış yapan üretici faturasını ödeyemiyor, zar zor hayatını idame ettiriyor. Üretici, üretmekten vazgeçiyor.

Erdoğan bu sorunlar için bir çözüm açıklayacak mı? Biz, Şanlıurfalı vatandaşlarımıza bu sorunları nasıl çözeceğimizi anlattık. Peki Erdoğan bu sorunları dinleyecek mi, çözüm yollarını açıklayacak mı? Yoksa yine hayal satıp, masal anlatıp dönecek mi, göreceğiz.”

BİHA


01 Ara 2022 - 00:13 Şanliurfa- Asayiş