Eyyübiye’de ikinci sınava hazırlık merkezinde kayıtlar başladı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, sınava hazırlık merkezlerinden ikincisinin önümüzdeki hafta açılacağını belirterek, erken kayıt çağrısında bulundu....

Onikiler Mahallesinin ardından ikinci sınav hazırlık merkezini Yenice Mahallesinde oluşturan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Başkan Yardımcıları Ali Çiftçi, Mehmet Elgün ve Meclis Üyesi Necmettin Sağlam ile birlikte önümüzdeki hafta derslerin başlaması planlanan binada incelemelerde bulundu.

İlk olarak Onikiler Mahallesinde eylül ayından bu yana gençlerin üniversite sınavlarına hazırlandığı merkeze giden Kuş, burada sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Eğitim setlerini alıp almadıklarını, çay, kahve ve kek ikramlarında sorun olup olmadığını öğrencilerden soran Başkan Kuş, öğrencilere çok çalışarak başarılı olmaları tavsiyesinde bulundu ve ailelerine selamlarını iletmelerini istedi.

Sınav Hazırlık Merkezinin internet bağlantısının yapıldığını, bilgisayarların da hafta sonuna kadar kurulacağı bilgisini öğrencilere veren Başkan Kuş, daha sonra Yenice’de açılış için son hazırlıkların yapıldığı ikinci sınav merkezinde incelemelerde bulundu.

İkinci sınav merkezinde de kayıtların başladığını belirten Başkan Kuş, “Gençlerimizin bizden sınav hazırlık merkezi talepleri vardı. İlkinin açılışını Onikiler Mahallemizde gerçekleştirdik. Onikiler Mahallesindeki sınav merkezimiz, Eyyüpnebi, Onikiler, Muradiye ve çevresindeki mahallelerimizde yaşayan gençlerimize hitap ediyor. Şu anda 200 öğrencimiz, evladımız burada eğitim alıyor. Taleplerin de ardı arkası kesilmedi. Şu anda 150’ye yakın talep var. Aylar önce ilgili müdürümüze ve başkan yardımcımıza talimatımızı verdik. Sınav merkezleri sayısını Eyyübiye’de artırmamız gerekiyor, hazırlıklarınızı yapın dedik. Yenice Mahallemizde hemen startımızı verdik ve şu anda eğitim merkezimiz açılışa hazır durumda. İnşallah önümüzdeki hafta açılışını gerçekleştireceğiz. Şu anda kayıt işlemlerimiz de başlamış durumda” diye konuştu.

Eyyübiye’deki öğrencilere de seslenen Başkan Mehmet Kuş, “Yenice’de açmış olduğumuz eğitim merkezimizde kayıtlarımız başlamıştır. Bir an önce kayıtlarınızı yapın” dedi.

Eyyübiye’ye ikinci eğitim merkezinin de yetmeyeceğini, üçüncü merkez için de talimatlarını verdiğini belirten Başkan Kuş, “Şu anda Akabe, Akşemsettin, Direkli ve 15 Temmuz Mahallelerimize hitap edecek sınav hazırlık merkezi için yer arayışımız başladı. Üçüncü merkezimizi de inşallah bu mahallelerimize kazandıracağız. Eminim ki bu da yetmeyecek, dördüncüsü hatta beşincisini de Eyyübiyemize kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Eyyübiye’nin dezavantajlı bir ilçe olduğunu, ailelerin mali anlamda büyük sıkıntı yaşadığını, gelir seviyesinin çok düşük olduğunu ve bu nedenle çocukların ne özel okula ne de dershaneye gidemediğini hatırlatan Kuş, “Bugün bir dershane maliyeti, eğitim setleri, yol ücreti ve diğer masraflarla birlikte en az 25 bin lira. Biz de, evlatlarımıza sahip çıkalım dedik. Eyyübiye mücavir alanlarındaki tüm çocuklar bizim evlatlarımız. Onlara sahip çıktık ve sahip çıkmaya devam edeceğiz. Eğitim setlerini, çaylarını, kahvelerini ve keklerini karşılıyoruz. Profesyonel öğretmenler aracılığıyla evlatlarımıza eğitim noktasında çok ciddi destekler veriyoruz. Sınav hazırlık merkezlerimiz, Eyyübiyemize, Eyyübiyeli evlatlarımıza hayırlı olsun” dedi.

BİHA


07 Ara 2022 - 13:48 Şanliurfa- Asayiş