Asgari ücret için ikinci toplantı yapıldı

Yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak, toplantıda bir rakamın gündeme gelmediğini söyledi....

Doğrudan 7 milyondan fazla çalışanı, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmalarında süreç devam ediyor.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret rakamını belirleme çalışmaları kapsamında ikinci toplantısı bitti.

Basına kapalı yapılan toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü.

"TOPLANTIDA RAKAM GELMEDİ"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliğinde, Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl başkanlığında toplanan komisyonda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak başkanlık yaptı.

Toplantı sonrası kısa bir açıklama yapan Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak, "Toplantıda bir rakam gelmedi. İnşallah son toplantıda gelir. TÜİK'ten istediğimiz rakamların bir kısmı geldi, bir kısmı gelmedi" dedi.

TİSK Genel Sekreteri Koç da yaptığı açıklamada daha önceki yıllarda olduğu asgari ücrete işveren desteği talebini yinelediklerini söyledi.

BİHA


14 Ara 2022 - 18:40 Şanliurfa- Asayiş