Meclis Üyesi Dursun: Su zammına karşı gelmiştik, halk mağdur durumda

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı sonrasında konuşan HDP Meclis Üyesi Sıtkı Dursun, “Bugün Meclis’te HDP olarak yine su konusunu gündeme getirdik. Biz daha önce TEFE TÜFE oranına yapılan zamma karşı gelmiştik. Halkımız şuan su parasını ödeyecek durumda değil” ifadesini kullandı....

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2022’nin son Olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti.

Toplantı sonrası daha önceden suya yapılan zam nedeniyle şuan vatandaşların faturalarını ödemekte güçlük çektiğini dile getiren HDP Meclis Üyesi Sıtkı Dursun, 2023 yılının ilk Meclis toplantısında konuyu tekrar gündeme getireceğini kaydetti.

Halkın artık faturasını ödemede güçlük çektiğini kaydeden Dursun, “Yılın son toplantısını yapıyoruz. Bugün Meclis’te HDP olarak yine su konusunu gündeme getirdik. Biz daha önce TEFE TÜFE oranına yapılan zamma karşı gelmiştik. Meclis’te AK Parti’nin oy çokluğuyla bu zam kabul edildi. ŞUSKİ’nin şimdi uyguladığı sistem yasal değildir. TEFE TÜFE her ay hesaplanırken 6 ayda bir uygulanır.

Şuan ŞUSKİ her ay faturalara yansıtıyor. Halkımız mağdur durumda. Halkımız şuan su parasını ödeyecek durumda değil. Türkiye’de böyle bir belediye anlayışı yoktur. Belediye kazanç ve kar etme kurumu değildir. Belediye hizmet etme kurumudur. 2023 yılına girerken indirimli suyla girelim demiştik. Suyun olduğu bölgede yaşadığımızı söyledik. Bu konuda Meclis’te AK Parti ve başkan bir şey söylemedi. Her şey yeni yıla bırakıldı. 2023 yılının ilk toplantısında bu konuyu tekrar gündeme taşıyacağız” ifadesini kullandı.

BİHA


16 Ara 2022 - 17:33 Şanliurfa- Asayiş