Sadun Paşa Bulvarı genişletiliyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından mülkiyet sorunu ortadan kalkan ve yol genişletme çalışmalarının yapılmasına elverişli hale gelen Sadun Paşa Bulvarı genişletiliyor....

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Sadun Paşa Bulvarında yol genişletme çalışmalarını yürütüyor.

Bölgede mülkiyet sorunundan dolayı genişletme çalışması yapılamayan yolda bu sorunu ortadan kaldıran ve yol genişletme çalışmalarını kendi araçları ve ekibiyle gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bu çalışma için Hal Pazarının duvarını geriye alırken yolun genişletilmesine engel olan trafo da geriye çekildi.

Sadun Paşa Bulvarı’nın tamamlanmasıyla birlikte Mevlana Caddesi’nden Mardin Çevre Yolu’na geçişte sürücülere büyük bir kolaylık sağlanacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de geçtiğimiz günlerde bölgeye giderek çalışmaları yerinde inceleyip teknik ekipten yürütülen genişletme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yoldaki genişletme çalışmalarının bir an önce tamamlanması talimatını veren Başkan Beyazgül, yolun trafiği ciddi oranda rahatlatacağını söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri Sadun Paşa Bulvarı’ndaki yol genişletme çalışmalarını tamamlamalarının ardından bölgede sıcak asfalt serimi yapacak.

BİHA


17 Ara 2022 - 15:23 Şanliurfa- Asayiş