Çizgi film izlemenin keyfini yaşadılar

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi sınırlarında bulunan merkeze yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Yağmurlu İmam Hatip Ortaokulu ve ilkokulu öğrencileri Büyükşehir Belediyesince tahsis edilen otobüslerle okullarından alınarak sinemayla buluşturuldu....

Şanlıurfa’ya kazandırılan Şair Nabi Dijital Sinema Salonu sinemayla ilk defa tanışan köy okulu öğrencilerini ağırlamaya devam ediyor.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi sınırlarında bulunan merkeze yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Yağmurlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Büyükşehir Belediyesince tahsis edilen otobüslerle okullarından alınarak sinemayla buluşturuldu.

Öğretmenleri gözetiminde araçlarla Şanlıurfa şehir merkezine gelen öğrenciler Belediye Bahçesi içerisindeki Şair Nabi Dijital Sinema Salonuna gelerek Doru çizgi filmini izlemenin keyfini yaşadılar.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan çeşitli ikramlardan da alan çocukların sevinçleri gözlerinden okunurken ilk defa sinema salonunda olmanın heyecanını yaşadılar.

Yağmurlu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Recep Rüzgâr Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün sosyal medya hesabından gördükleri paylaşım üzerine bir öğretmenlerinin sinemaya gelmek için iletişime geçtiğini belirterek “Bizleri misafir edeceklerini söylediler. Öyle de oldu çocuklarımızla öğretmenlerimizle birlikte çok sevindik. Başkanımıza bize sunduğu imkânlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yağmurlu İmam Hatip İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Ezgi Afak ise “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. 100 kilometre uzaklıkta olan okulumuzdan bizleri otobüsle aldılar. Bizleri çok güzel şekilde burada karşıladılar.” Diye konuştu.

Şair Nabi Dijital Sinema Salonu her gün farklı seanslarda tamamen ücretsiz olarak öğrencileri ağırlamaya devam edecek.

BİHA


17 Ara 2022 - 17:02 Şanliurfa- Asayiş