CİMER'den yanıt geldi... Urfa'da ayda kaç kere elektrikler kesiliyor?

Karaköprü'de sık sık yaşanan elektrik kesintilerini CİMER'e şikayet eden aboneye bir aylık kesinti sayısının 8 olduğu ve kesintiye bağlı yaşanan mağduriyetler için zararın tanzimi için başvuru haklarının olduğu belirtildi. Abone, "Sadece zararın tanzimi yeterli mi?" diyerek duruma tepki gösterdi....

KARAKÖPRÜ- Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesi Akbayır Mahallesi'nde yaşanan elektrik kesintileri bir kez daha Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) iletildi.

Kentte yaz kış yaşanan kesintilerin adreslerinden biri olan Akbayır Mahallesi'ndeki bir abone, mahalledeki kesinti sayısını CİMER'e sordu. CİMER,03.11.2022-29.11.022 arasında 8 kesinti yaşandığı ve elektrik kesintilerine bağlı yaşanan zararın tanzimi için 30 gün içinde başvuru yapabilecekleri belirtildi.

Abone, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin yeterli altyapı yatırımlarını gerçekleştirmediğini iddia ederek "Sadece bir aydan kısa bir sürede 8 kesinti. Emin olun yıl içinde de aynı tempoda devam ediyor! Sadece zararın tanzimi yeterli mi?Bu başına buyruk Depsaş Elektrik'in yapması gereken altyapı yatırımlarından kaçması vatandaşı mağdur etmesi bu yüzyılda reva mı?" diye sordu.

BİHA


17 Ara 2022 - 23:23 Şanliurfa- Asayiş