Şanlıurfa Hemofili Derneği’nden Bakan Koca’ya ‘Rapor süreleri uzatılsın’ çağrısı

Şanlıurfa Hemofili Derneği yetkilileri, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan, hemofili hastalarının rapor sürelerinin uzatılmasını veya kapsam dışında bırakılmasını talep etti....

Şanlıurfa Hemofili DerneğiBaşkanı Ali Yıldırım ve Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kılıç, sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaparak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan, rapor sürelerinin uzatılmasını veya kapsam dışında bırakılmasını istedi.

Yıldırım, konuya ilişkin sosyal medya paylaşımında, “Kronik hastaların rapor sürelerini yane hemofili hastalarının kapsam içinde ya kökten kaldırsın yada 3-5 yıla kadar süresinin uzatılması elzemdir. Sn bakanımız @drfahrettinkoca sizden istediğimiz, hemofili hastalarının günlerce ilaç raporu çıkarmak için bu eziyeten kurtarılsın.” İfadesine yer verdi.

Kılıç, ise sosyal medya paylaşımında, şunları kaydetti:

“Sayın bakanım @drfahrettinkoca hemofili hastaları gibi kronik hastaların Yıllık Sağlık Kurulu Rapor sürelerinin ya tamamen kaldırılması ya da 3-5 yıl gibi uzun bir süreye yayılması hastalarımızın talebidir. Pandemi süreci buna en iyi örnektir.”

BİHA


18 Ara 2022 - 16:14 Şanliurfa- Asayiş