Yabir’den banka promosyonuna ilişkin açıklama!

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir, banka promosyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Yabir, “Ziraat Bankası ile maaş anlaşması karşılığında alınacak promosyon tutarında anlaşmaya varıldı” dedi....

ŞANLIURFA -Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir, banka promosyonuna dair açıklamalarda bulundu.

Yabir, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın girişimleriyle Ziraat Bankası ile maaş anlaşması karşılığında alınacak promosyon tutarında anlaşmaya varıldı.

Buna göre, sağlık çalışanlarına, 3 yıllık protokol karşılığında personelin maaş miktarına bakılmaksızın toplam 29 bin lira promosyon ödemesi yapılacak. Bu ödemenin 27 bin lirası peşin (25 bin 200 lira nakit, 1800 lira kredi kartına para puan), 2 bin lirası ise 6 aylık dönemlerde 2 taksit şeklinde "para puan" olarak verileceği duyurulmuştu.

Ancak söz konusu protokol fedakar sağlık personelinin beklentilerini karşılayamamıştır. Bu bağlamda Yetkili sendika olarak İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Gülüm ile yaptığımız görüşme neticesinde komisyon üyesi olan Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi olarak yereldeki bütün bankalar ile görüşüp, sağlık çalışanları lehine gelecek iyi bir teklifi kabul edeceğimizi ilettik. Bu kapsamda bankalardan gelecek yeni teklifler değerlendirildikten sonra söz konusu süreç karara bağlanacaktır”.

BİHA


22 Ara 2022 - 18:44 Şanliurfa- Asayiş