Mülk sahiplerine yeni yılda zam uyarısı!

Ceylanpınar Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Bülent Çelik, 2023’e sayılı günler kala mülk sahiplerine esnaflara kira artışı yaparken vicdanlı davranmaları çağrısında bulundu....

Ceylanpınar Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Bülent Çelik, yeni yılda mülk sahiplerinin iş yeri kira zamlarını yaparken vicdanlı ve empati çerçevesinde davranmaları gerektiğini dile getirdi.

Esnafların zor zamanlardan geçtiğinin altını çizen Çelik, özellikle çatışmaların hakim olduğu Suriye sınırında esnaf olmanın daha zor oğlunu, birçok esnafın bankalardan çektikleri kredilerle ayakta kaldığını ve bu kredi borçlarını ödeme telaşıyla yüz yüze olduğunu ifade etti.

Çelik ayrıca, özellikle pandemi sürecinde esnafların günlerce kapalı kaldığını, bu yetmezmiş gibi şimdi de mülk sahiplerinin enflasyonu, ekonomik durumu öne sürerek yapılmak istenen fahiş zamlar ile esnafı kepenk kapatma durumuna getireceğini ve bu durumun ise bütün ilçe halkına zarar vereceğini vurguladı.

Çelik açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Esnafların varlığı ilçenin temel yapısıdır. Onlar varsa çark döner, onlar yoksa çark durur ve işletim sona erer. Bu durum ise üretim ve tüketim zincirini bertaraf edeceği gibi birçok insanın istihdam edilmesinin önüne geçilecek ve istihdam alanlarını da kapatma durumu doğuracaktır.

Bu nedenle özellikle mülk sahiplerine çağrım; 2023 yılı için iş yeri kira zamlarını yaparken empati kurarak, ayrıca bireysel değil toplumsal menfaatleri dikkate alarak yapmalarını rica ediyorum”.

BİHA


27 Ara 2022 - 09:48 Şanliurfa- Asayiş