Haliliye’de 4 bin 200 öğrenciye çevre bilinci aşılandı

Haliliye Belediyesi tarafından okullarda verilen uygulamalı ve teorik sıfır atık eğitimleri ile toplam 4 bin 200 öğrenciye çevre bilinci aşılandı....

Haliliye Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında okullarda verilen eğitimler devam ediyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, “Temizlik ve Hijyenin Kalbi Haliliye” sloganıyla yürüttüğü temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarının yanında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile hayata geçirilen ‘Sıfır Atık Projesi’ ile geri dönüşüm çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye’de pilot iki ilçeden biri olan ve hayata geçirdiği Sıfır Atık Projeleri ile geri dönüşme destek veren Haliliye Belediyesi, çocukları bu projelere dahil etmeye devam ediyor. Geri dönüşümü bilincini çocuklara aşılamayı hedefleyen Haliliye Belediyesi, okullarda sıfır atık eğitimleri veriyor.

Bu kapsamda; 2022 yılı içerinde ilçe sınırlarındaki 30 okulda verilen sıfır atık eğitimleri ile 4 bin 200 öğrencinin geri dönüşüm hakkında bilgi sahibi olması sağlandı. Çocuklara atıkların geri dönüşüme kazandırılması için eğitim veren ekipler, oyunlar, uygulamalı videolar ve filmler ile çevre dostu bireylerin yapacağı faaliyetleri aktardı.

Ekipler, eğitim sonunda miniklere çevre müfettişi rozeti hediye etti.

BİHA


28 Ara 2022 - 14:41 Şanliurfa- Asayiş