Şanlıurfa Rahmet Derneği’nden ihtiyaç sahibi çocuklara yardım

Şanlıurfa Rahmet Derneği, ‘bilet alma gönül al’ sloganıyla başlattığı kampanya ile ihtiyaç sahibi çocuklara yemek, kışlık giysi ve kitap desteğinde bulundu....

ŞANLIURFA -Şanlıurfa’da ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarda bulunan Şanlıurfa Rahmet Derneği bir süre önce yardıma muhtaç ailelerin küçük çocukları için “bilet alma gönül al” kampanyası başlatmıştı.

Dernek, hayırseverlerin yardımıyla yemek, pamuk şeker, kışlık giysi ve kitabı ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırdı. Dernek, yaptığı yardımlarla 200 çocuğu sevindirdi.

Şanlıurfa Rahmet Derneği Başkanı Mehmet Doğan, “bilet alma gönül al” adı altında başlattıkları kampanya ile amaçlarının insanların bilet yerine çocukların gönlünü almaları olduğunu kaydetti.

DOĞAN: AMACIMIZ ÇOCUKLARIN KALBİNDE GÜZEL BİR YER EDİNMEK

200 çocuğa yemek, pamuk şeker, kışlık giysi ve kitabı yardımında bulunduklarını ifade eden Başkan Doğan, “Bugün 200 çocuğumuza kışlık giysi ve yemek dağıttık. Çocuklarımıza palyaço gösterisi yaptık. Pamuklu şeker ve meyve suyu ikramımız oldu. Amacımız çocukların kalbinde güzel bir yer edinmekti. Çok şükür başardık. Bugün bütün yavrularımız hayırseverlerin sayesinde çok güzel zaman geçirdiler. Yılın son gününde gelecek yıla büyük bir umutla girdiler. Bizlerde bu çocuklarımızın sevinçlerini paylaşıyoruz. Bütün hayırseverlere bütün Şanlıurfa halkına sonsuz teşekkürler ederiz. Hepsi iyi ki varlar, Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.

Program sonunda çocuklar şarkılar eşliğinde palyaço ile dans etti.

BİHA


31 Ara 2022 - 16:03 Şanliurfa- Asayiş