Bakanlıktan sıfır araç açıklaması

Ticaret Bakanlığı, otomotiv sektöründe fahiş fiyat ve stokçuluğa karşı alınan tedbirlerin olumlu sonuçlar vermeye başladığı belirterek kanun dışı ilan sayılarında ciddi düşüş sağlandığını duyurdu. Bakanlık, galerilerde sıfır otomobillere ulaşım sorununun ortadan kalktığını, fiyatların 3 haftadır artış göstermediğini ve yer yer düşüşler de gözlemlendiği kaydetti.

Bakanlıktan sıfır araç açıklaması

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanlığı, otomotiv sektöründeki sıfır araç sorunu ve fiyat artışlarıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Bakanlığın açıklamasında sıfır araç sorununun çözüldüğü ve fiyat artışlarının durduğu kaydedildi.

Açıklamada, sektörle ilgili yapılan değerlendirmelerde ağustos-eylül aylarına kadar otomotiv piyasasında oluşturulan köpüğün kalkmaya başlayacağı sonucuna varıldığı belirtildi.

“KANUN DIŞI İLAN SAYILARINDA CİDDİ DÜŞÜŞ SAĞLANDI“

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Gelinen noktada son düzenlememiz olan araç alım satımında kural ihlalinde araç başına 300 bin lira idari para cezası uygulamasıyla birlikte, kanun dışı ilan sayılarında ciddi düşüş sağlanmıştır. Bu düzenlemelerin etkisiyle, araç satışlarının oto pazara yönelmeye başladığı, bununla birlikte vatandaşlarımızda fiyatların düşüşe geçeceği beklentisi ağırlık kazandığından, bu aşamada ikinci el araç alım satımında yavaşlama olduğu görülmüştür. Bu düzelme ve yatay seyir sürecinin fiyatlar düşene kadar bir süre daha böyle devam edeceği umulmaktadır.

Öte yandan bu düzenlemelerimiz galerilerde sıfır otomobillere ulaşım sorununu da ortadan kaldırmıştır. İyi niyetli ve ticaret etiğine uygun hareket etmeyen oto satıcılarının piyasayı manipüle etmesi ve sayılarının da bir hayli fazla olması sebebiyle fiyat normalleşmeleri bir süreç içinde gerçekleşmektedir. Yüksek kar alışkanlıklarını terk etmeye direnenlere rağmen fiyatlar 3 haftadır artış göstermemekte, süreç şu anda planladığımız şekilde ilerlemekte ve yer yer fiyatlarda düşüşler de gözlemlenmektedir".

BİHA

Bakanlıktan sıfır araç açıklaması

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.