Şanlıurfa'da madde bağımlılığıyla mücadelede yeni dönem!

Şanlıurfa Valiliği, madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında "Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum" adlı yeni bir proje başlattı. Proje, madde bağımlısı kişilerin kendi irade ve istekleri doğrultusunda bağımlılıktan kurtarılarak yeniden topluma kazandırılmalarını amaçlıyor.

Şanlıurfa'da madde bağımlılığıyla mücadelede yeni dönem!

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Proje, Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilgili kurumların da katkısıyla uygulanacak. Kurumların yönlendirmesi ve Valilik, Kaymakamlık Açık Kapı birimlerine başvuran bağımlıların uzman personel tarafından yönlendirilmeleriyle tedavi süreçleri başlatılacak.

Vali Hasan Şıldak, projeye yönelik düzenlenen toplantıda, Şanlıurfa'da madde bağımlılığıyla mücadelede kararlı olduklarını belirterek, "Tüm kamu kurumlarımızın iş birliğiyle bu mücadeleyi yürüteceğiz, ancak bu mücadelenin tam olabilmesi için toplumun tüm kesimlerinin desteğine ihtiyacımız var" dedi.

Bütüncül bir bakış açısıyla hazırlanan projede, bağımlıların sadece bağımlılık konusunda değil sosyal, ekonomik, psikolojik, sağlık gibi birçok yönden iyileştirilmesinin planlandığını belirten Vali Şıldak, şunları söyledi:

"Proje süresince, madde kullanmış olan gençlerimize uzman personel ve tıbbi destek sağlayarak madde bağımlılığından kurtulmalarına yönelik tedavi ve rehabilitasyon faaliyeti uygulayacağız. Aile ziyaretleri gerçekleştirerek bireylere manevi destek sağlayacak, gençlerimize yönelik çeşitli sosyal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra hobi ve meslek edindirme kursları düzenleyerek yeniden topluma kazandırılmalarını temin etmek için çalışacağız. Ayrıca, çalışmaların koordinasyon içinde yürütülmesi için izleme ve değerlendirme ile süreci takip edeceğiz."

Toplantının ardından Vali Şıldak, AMATEM ve ÇEMATEM'de tedavileri devam eden gönüllü bireyleri ziyaret etti.

Projeyle, Şanlıurfa'da yaşanan madde bağımlılığı sorununun çözüme kavuşturulması ve mevcut durumun iyileştirilmesi hedefleniyor.

 

 

Şanlıurfa'da madde bağımlılığıyla mücadelede yeni dönem!

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.