Tüm ev sahiplerini ilgilendiriyor! Değiştirmemenin 10 bin TL cezası var…

Ev sahiplerini yakından ilgilendiren yeni bir yönetmelik hayata geçirildi ve uyum sağlamayanlar için ciddi cezalar söz konusu. Resmi Gazete'de yayımlanan bu düzenlemeyle birlikte, elektrik, su ve gaz sayaçlarının muayene süreçlerine ilişkin ayrıntılı düzenlemeler getirildi.

Tüm ev sahiplerini ilgilendiriyor! Değiştirmemenin 10 bin TL cezası var…

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Resmi Gazete'de yayımlanan ve ev sahiplerini doğrudan ilgilendiren yeni yönetmeliğe uygun hareket etmeyen vatandaşlar için 10 bin TL’lik ceza kapıda.

Yönetmelik, sayaçların muayene edilme şekli, bu işlemi gerçekleştirebilecek kişiler ve muayene yerlerinin belirlenmesi gibi konuları netleştirirken, 2014 ile 2019 yılları arasında üretilen doğalgaz sayaçlarının da değiştirilmesini zorunlu kıldı.

10 BİN TL CEZASI VAR

Bu sürecin yürütülmesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın il müdürlükleri veya belirli yetkili özel servisler aracılığıyla gerçekleştirilecek. Yönetmeliğe uymayan ev sahiplerine ise 10 bin TL'ye kadar para cezası kesilecek.

Yönetmelik ayrıca, belirli bir dönem içinde üretilmiş doğalgaz sayaçlarının değiştirilmesini zorunlu kılarak, 2014 ve 2019 yılları arasında piyasaya sürülen veya son muayenesi bu dönemler arasında yapılmış olan doğalgaz sayaçlarının 2025 yılına kadar değiştirilmesini şart koştu.

Muayene işlemleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın il müdürlükleri veya vatandaşların tercihine göre yetkilendirilmiş bazı özel servisler tarafından gerçekleştirilebilecek. Bu düzenlemenin amacı, doğalgaz sayaçlarının güvenliği ve doğruluğunu sağlamak ve ev sahiplerinin bu konuda gereken önlemleri almasını sağlamaktır.

 

 

Tüm ev sahiplerini ilgilendiriyor! Değiştirmemenin 10 bin TL cezası var…

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.