Şanlıurfa’da cerrahlara eğitim verildi

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, kulak burun boğaz alanında 'Septorinoplasti Cerrahisi' konulu bir eğitim toplantısı düzenlendi.

Şanlıurfa’da cerrahlara eğitim verildi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prof. Dr. İsmail İynen, bu cerrahi müdahaleyi gerçekleştirirken hekim tecrübesinin ve hastanın iş birliğinin önemine vurgu yaptı.
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi sağlık hizmetlerinin yanında eğitim faaliyetlerini de sürdürüyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail İynen’in moderatörlüğünde ‘Septorinoplasti Cerrahisi’ konulu eğitim verildi. 


Şanlıurfa ve çevre illerden 80 KBB Uzmanının katılım gösterdiği eğitim toplantısında konuşan Harran Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail İynen şunları söyledi: 
“Septorinoplasti cerrahisi, Kulak Burun Boğaz hekimleri tarafından sıklıkla yapılmaktadır. Bu cerrahiyi uygularken hekimin tecrübesi ve hastanın uyumu çok önemlidir. Bu durumlar göz önüne alındığında septorinoplasti cerrahisinde tecrübeli cerrahların deneyimleri ve uygulama şekilleri eğitimde oldukça faydalı olmaktadır. 


Harran Üniversitesi hastanesinde iki canlı cerrahinin de olduğu bir bilimsel bir toplantı düzenledik. Toplantımıza ilimizden ve çevre illerden olmak üzere yaklaşık 80 civarında KBB Uzmanı katılma fırsatı buldu. Bu toplantının gerçekleşmesi için verilen katkılarından dolayı başta üniversitemiz yönetimine, başhekimliğimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” 
Toplantıya Şanlıurfa ve çevre illerden birçok kulak burun boğaz doktoru katılma fırsatı bulurken, katılımcılar bu toplantının Şanlıurfa’da yapılmasından dolayı Harran Üniversitesi Hastanesi, Prof. Dr. İsmail İynen ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.
Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan, “Sağlık alanında önemli çalışmalarımızın yanında eğitim çalışmalarına da önem veriyoruz. Eğitimler kapsamında Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığımız tarafından Kulak Burun Boğaz Uzmanlarının katılımıyla Septorinoplasti cerrahisi eğitimi verildi. Çok önemli ve verimli bir toplantı gerçekleştirildi” dedi.
Doç. Dr. Kırhan, Harran Üniversitesi Hastanesi olarak bu tür eğitim çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.
 

Şanlıurfa’da cerrahlara eğitim verildi

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.