Karaköprü araç filosunu güçlendirdi

Karaköprü'de hizmet ağını genişletmek ve hızlandırmak isteyen Karaköprü Belediyesi, temizlik hizmetleri araçlarına 5 tane daha ekleyerek filosunu güçlendirdi.

Karaköprü'de hizmet ağını genişletmek ve hızlandırmak isteyen Karaköprü Belediyesi, temizlik hizmetleri araçlarına 5 tane daha ekleyerek filosunu güçlendirdi.

Karaköprü Belediyesi, ilçedeki vatandaşlara daha temiz bir Karaköprü sunmak temizlik hizmetlerini yürüten araç filosunu güçlendirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı araçlarına; 2 tane mini çöp toplama aracı, 2 tane katı atık toplama aracı ve bir tane de Semitreyler katı atık taşıma aracı katan Karaköprü Belediyesi, böylece vatandaşlara daha hızlı temizlik hizmeti vermeyi amaçlıyor. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli yeni araçlarla filolarının güçlendiğini altını çizerek, bu araçlarla daha temiz bir Karaköprü için daha iyi hizmet vereceklerini kaydetti.

EKONOMİK KAZANIM SAĞLAYACAK

Baydilli şunları söyledi: "Temiz bir ilçe oluşması adına araç filomuza iki tane mini çöp toplama aracı, bir tane Semitreyler ve iki tane de sıkıştırmalı katı atık toplama aracını kazandırdık. Bu araçlarla ekonomik olarak kazanım sağlamayı da hedefledik. Bizim dokuz tane katı atık aracımız her gün katı atık alanına gidip gelirken, yeni aldığımız Semitreyler aracımız ile birlikte sadece tek seferde katı atık alanına gidilecek ve ekonomik olarak kazanım sağlanacak. Yapılanların hepsi Karaköprü'de oturan vatandaşlarımızın daha temiz ve rahat yaşaması için. Temizlik işleri ekiplerimiz gece gündüz demeden ilçemizi temizlemeye devam ediyor. Yeni araçlarımızın ilçemize, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum”

Karaköprü Belediyesi, filosuna yeni katılan Semitreyler katı atık aracıyla birlikte atıkları tek araçla atık merkezine ulaştıracak ve ekonomik olarak da kazanım sağlayacak.

(HABER MERKEZİ)

# 1

20 Ara 2016 - 12:06 - Güncel