Yol değil sanki bubi tuzağı!

Şanlıurfa'da yapımı devam eden ticaret merkezinin çevresine çekilen bariyerler kazalara davetiye çıkarıyor. Durumdan dert yanan bir esnaf, "Bir hafta içerisinde en az 10 kaza oldu. Bu büyük bir sorun. Trafik duruyor, yaya geçemiyor, korna sesleri falan halkımızı zor durumda bırakıyor" dedi.

Şanlıurfa'nın Haliliye İlçesi Cumhuriyet Caddesinde yapımı devam eden Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) bağlı Ticaret Merkezi Kavşağı kazalara davetiye çıkarıyor.

Belediyenin faaliyete geçireceği ticaret merkezinin 5 yıla aşkın bir süredir yapımı devam ediyor. İnşaatın etrafının olası kazaların önüne geçilebilmek adına kapatılması bu kez trafik kazalarına sebebiyet verdi.

Daralan yol, trafik akışını zorlaştırırken yayaların karşıya geçmesine de engel oldu.

İnşaat süresince olaylara ve kazalara tanıklık ettiğini iddia eden esnaf, "İnşaat 5 yıldır devam ediyor. Bu süre zarfında hiçbir sonuca varamadılar. Yolu daraltmaları kazalara sebebiyet verdi" dedi.

'TRAFİK DURUYOR, YAYA GEÇEMİYOR, VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ’

Bir hafta içerisinde en az 10 kazanın meydana geldiğini iddia eden esnaf, "Bir hafta içerisinde en az 10 kaza oldu. Ölen olmadı ama ağır yaralanmalar oldu. Bu büyük bir sorun. Yetkililerin çözmesi gerekiyor. Ben de ticaret merkezinden dükkan satın aldım. Esnafların yanı sıra vatandaşlar da bu durumdan çok şikayetçi. Trafik duruyor, yaya geçemiyor, korna sesleri falan halkımızı zor durumda bırakıyor" ifadelerini kulandı.

'MÜŞTERİ GİDİYOR, SATIŞLAR KÖTÜ'

Yolun trafiği aksatmasının aynı zamanda satışları etkilediğini belirten esnaf, "Dükkandan eşya almak için gelen müşteriler yolun dar olmasından arabayı park edecek yer bulamayıp geri gidiyor. Bu durum satışlarımızı da etkiliyor. Yetkililerin bir an önce buna bir çözüm bulması gerekiyor" şeklinde konuştu.

'HİÇBİR SONUCA VARAMADIK!'

Yetkili mercilerden kesin bir sonuç alamadıklarını ifade eden esnaf, "Ne zaman biteceğine dair bilgi verilmedi. Biz de bekliyoruz bugün yarın biter diye ama bir şey olduğu yok. Belediyeye birkaç kere telefon açmamıza rağmen hiçbir sonuca varamadık" diyerek sözlerine son verdi.

İPEKYOL

05 Mar 2019 - 12:01 - Yaşam