Af yok! Urfa'da düğünde silah sıkanlar gözaltına alındı

Şanlıurfa'da bir düğünde halkın huzurunu bozan ve güvenliği tehlikeye sokan 3 kişi yakalandı. Yaşanan olay, kentte silahsızlanmaya karşı Vali'nin kararlığını ortaya koymuş oldu.

Şanlıurfa'da artık düğünlerde silah sıkılmasına taviz verilmiyor.

Geçtğimiz günlerde Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, "Urfa'nın 'silah' ile anılması kabul edilemez!" diyerek silahsızlanma çağrısında bulundu. Sivil Toplum Kuruluşlarından da destek alan Vali, kolluk kuvvetlerine çalışmalarını sıklaştırması ve kimseye taviz verilmemesi hususunda uyarılarda bulundu. Söz konusu karar, kısa sürede de hayata geçti.

6 Temmuz 2019 tarihinde Karaköprü ilçesi Batıkent Mahallesi'nde bir düğün salonu önünde silah sıkılması üzerine ihbarda bulunuldu. Karaköprü Polis Merkezi Amirliği ekipleri ihbarı değerlendirmek üzere düğün salonuna gitti ve güvenlik kameralarını inceledi. İnceleme sonucunda düğün sahibi damadın babası A.A., ile M.Ö., ve H.S., isimli şahısların havaya ateş açtığı görüldü. 3 şahıs yakalandı ve savcının talimatıyla ifadeleri alındı. Damadın babası A.A., olayı doğrularken söz konusu tabancayı da ekiplere teslim etti. M.Ö. ise silahı H.S.'den aldığını itiraf etti. H.S., ise düğünden sonra silahı kaybettiğini ifade etti. Ekipler A.A.,'yı serbest bırakırken diğer şüpheli 2 isim gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi.

Vali Erin tarafından yapılan silahsızlanma çağrısı ve ardından yapılan sıkı takip, kentte özellikle maganda kurşunu ile yaralanma ve ölümlerin önüne geçilmesi açısından takdirle karşılanıyor.

Özlem ÇELİK/İPEKYOL

11 Tem 2019 - 17:10 - Asayiş