Ramazan İklimi Üniversiteyi Sardı

Harran Üniversitesi, 11 ayın Sultanı Ramazanın manevi atmosferini, amfi tiyatroya taşıdı.

Haber albümü için resme tıklayın

Harran Üniversitesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında meddah, Karagöz-Hacivat gösterisi, mini sohbet ve semazen eşliğinde tasavvuf musikisi konseri gerçekleştirildi.

Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ümidinin tazelendiği, ibadet ve nefis muhasebesi ile gönüllerin arındığı ay olan Ramazanın manevi atmosferine uygun olarak Osmanbey Yerleşkesi amfi tiyatroda yapılan etkinlikte, meddah, Hacivat ve Karagöz gösterisi,İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Atilla Yargıcı tarafından ‘Sevgi, Empati ve Ramazan Orucu’ adlı söyleşi, Harran Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Akpınar ve öğretim elemanları tarafından gerçekleştirilen Tasavvuf Musikisi eşliğinde Semazen gösterisi izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Ayrıca Haraan Üniversitesi Tanıtım Ofisi tarafından hazırlanan Ramazan konulu sinevizyon gösterimi de yapılan etkinliğe,Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, rektör yardımcıları, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileler katıldı.

Güzel bir gecede birçok etkinliği birlikte gerçekleştirdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik," Herkese iyi seyirler, etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen ve izlemeye gelen herkese teşekkür ederim" dedi.

İPEKYOL

29 May 2019 - 12:49 - Güncel