Memur Sen Şanlıurfa Şubesi, miting için Ankara’ya gidiyor

Memur Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun ve üyeleri, Memur Sen’in toplu sözleşme için düzenleyeceği mitinge katılmak üzere otobüsle Ankara’ya hareket etti.

Hükümetten gelen zam teklifini yeterli bulmayan ve yeni zam teklifi bekleyen Memur-Sen, 34. İl Temsilcileri toplantısında alınan karara göre, 19 Ağustos Perşembe günü (bugün) Ankara'da eylem yapılacak. Memur Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun ve üyeleri de, bu mitinge katılmak üzere sabahın özel bir otobüsle Ankara’ya hareket etti.

Coşkun, konuyla alakalı yaptığı açıklamada, 6. dönem toplu sözleşme takviminin devam ettiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Bu dönem hükümetle pazarlığa girişilmeden önce kamu çalışanlarının çağrısına Memur-Sen genel merkezimiz karşılık vermiş ve diğer iki büyük konfederasyona ortak teklif sunma çağrısında bulunmuştur. Bu çağrıya Kamu-Sen olumlu yanıt verirken KESK birlikte teklif vermeyeceklerini ifade etmişlerdir. Gelinen noktada hükümet kanadının bizim teklifimize karşılık sunmuş olduğu teklif kabul etmekten çok uzak rakamlar içermektedir.

COŞKUN: “YENİ BİR TEKLİFİN GELMESİ ELZEMDİR”

Vatandaşın hissettiği reel enflasyon, elektrik, su ve doğalgaz fiyatlarına yapılan zamlar ve her ailenin yaşamını devam ettirebilmek için almak zorunda olduğu domates, salatalık, patates vb. asgari pazar ürünlerine yapılan zamlarla uyumlu, memuru enflasyon oranlarının üstüne çıkarabilecek yeni bir teklifin gelmesi elzemdir. Aksi halde, devlet memurları alım gücü açısından çalışan kesimin en alt seviyesinde kalacaklardır. Hükümetin Toplu Sözleşme masasına yeni ve makul bir teklifle gelmesi için Memur-Sen'in Ankara'da yarın(Perşembe) günü saat 18.00'de yapacağı mitinge biz de Şanlıurfa şubesi olarak katılım sağlayacağız. Pandemi sürecinin ekonomik çarkları arasında ezilen memurlarımızın insanca bir yaşam isteği geri çevrilmemeli ve memurlar büyümeden haklarına düşen payı almalıdır.”

BİHA

#

19 Ağu 2021 - 08:57 - Güncel