Ankara ve Antep indirdi! Bizde de olur mu?

Ankara ve Gaziantep'te belediyeler tarafından alınan kararla su fiyatlarında indirime gidildi. Ankara'da yüzde 30 gibi büyük bir indirim yapılırken, komşu Antep'te ise bu rakam yüzde 12 oldu. Şimdi akıllara şu soru takıldı; barajı olan ve bol bol yağış alan Şanlıurfa'da da indirim yapılır mı?

Ankara ve Gaziantep'te su fiyatlarında indirim yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında su fiyatlarında yüzde 30 indirim yapılması konusundaki önerge gündeme alındı ve oy çokluğu ile kabul edildi. Kabul edilen önerge ile birlikte 21 Ocaktan itibaren faturalar yüzde 30 indirimli olacak.

Yine komşuda da Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Kurulu için toplanan meclis, su fiyatlarında indirime gidilmesi yönünde karar aldı. Burada yapılan indirim miktarı ise yüzde 12 oldu.

Komşu da ve başkentte su fiyatlarında indirimler yapılırken, akıllarda; acaba Şanlıurfa'da da indirim olur mu sorusu belirdi.

Bu yıl rekor miktarda yağış alarak yüksek doluluk oranlarına ulaşan Atatürk Barajına sahip kentte, gelen faturalar zaman zaman tepki alırken, Büyükşehir Belediyesi'nin indirim yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Kasım ayında düzenlediği toplantıda su fiyatlarında yüzde 10 indirim yapılacağını söylemişti ancak gelen faturaların yüksekliği ve diğer şehirlerdeki indirimlerin ardından vatandaşlarda yeni bir indirim beklentisi oluştu.

Mustafa PAYIK/İPEKYOL

16 Oca 2019 - 10:48 - Güncel