Urfa Barosu'ndan Tahir Elçi cinayeti için çağrı: Sözünüzü tutun

Diyarbakır'da basın açıklaması yapılırken çıkan çatışmada hayatını kaybeden eski baro başkanı Tahir Elçi'nin vefatının yıldönümünde bir açıklama yapan Şanlıurfa Barosu, siyasi makamlara çağrıda bulunarak "Sorumluluklarını ve verdikleri sözün gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz" dedi.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, 28 Kasım 2015’te Diyarbakır’ın Sur ilçesinde tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada PKK’lılar ile polis arasındaki çatışmada hayatını kaybetti.

Elçi'nin vefatının 3'üncü yıldönümünde Şanlıurfa Barosu bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada soruşturma dosyasında henüz tek bir şüphelinin dahi bulamadığına dikkat çeken Baro, "Gelinen aşamada Başta Tahir Elçinin değerli eşine ve Diyarbakır Barosu Başta olmak üzere Tüm kamuoyuna, bu menfur cinayetin aydınlatılacağının sözünü veren ve zaman zaman “Kenar-ı Diclede Bir kurt kapsa koyunu adl-i ilahi sorar Ömer’den onu” anlayışıyla hareket ettiğini beyan eden siyasi makamlara da sorumluluklarını ve verdikleri sözün gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz. Son kertede Soruşturma Makamlarını da bu cinayetin fail ya da faillerini tespit ederek bir an önce Yargı Önüne çıkarılması hususunda görevlerini yerine getirme çağrısında bulunuyoruz" dedi.

29 Kas 2018 - 09:18 - Güncel