Bakanlıktan geldiler: Viranşehir’de inceleme!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ’den gelen heyet, Viranşehir’e yapılması planlanan Millet Bahçesi için incelemelerde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığından gelen heyet, Viranşehir ilçesinde yapılması planlanan "Millet Bahçesi" için çeşitli görüşmeler ve incelemelerde bulundu. İlçenin Sulutepe Göleti mevkisinde yaklaşık 300 dönüm üzerinde inşa edilmesi planlanan Millet Bahçesi için gelen yetkililer arazide inceleme yaptı.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın eşlik ettiği heyet, yer ve yapılması düşünülen projeyle ilgili bilgi aldı. Belediye Başkanı Salih Ekinci, konu ile ilgili yaptığı açıklamada İlçe halkına verdiği sözleri yerine getirmenin mutluluğu içerisinde olduğunu belirterek, ilçeye Millet Bahçesi kazandırılması için çalışmaların başladığını aktardı.

Seçildiği günden beri Viranşehir Ankara arasında mekik dokuduğunu ifade eden Ekinci, “Tek sevdamız Viranşehir ve Viranşehirli hemşerilerime hizmet yapmaktır. Daha önce İlçemize yapılacak hizmetlerle alakalı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme fırsatı bulmuştum. Yapmış olduğum görüşmeler neticesini vermeye başladı. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine ilçemizde yapılması planlanan dev Millet Bahçesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ Başkanlığından gelen heyetler, Viranşehir’imizde proje alanında incelemelerde bulunarak zemin etüdü çalışmalarını tamamladılar. Seçim öncesi halkımıza ne söz verdiysek, hepsinin arkasındayız ve Allahın izniyle hepsini bir bir yerine getireceğiz. Millet Bahçesi projesi de seçim vaatlerimizde bulunan bir projeydi. İnşallah en kısa zamanda ilçemize 300 dönüm alan üzerinde dev bir Millet Bahçesi kazandıracağız. İlçe halkına şimdiden hayırlı olsun” dedi.

19 Tem 2019 - 11:24 - Ekonomi