Çadırda yaşayan Halepli aileye yardım

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu, Halep'teki çatışmalardan kaçarak kente gelen ve soğuk kış günlerini, boş arazide ağacın altına kurdukları çadırda geçiren 7 kişilik Suriyeli aileye yardımda bulundu.

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu, Halep'teki çatışmalardan kaçarak kente gelen ve soğuk kış günlerini, boş arazide ağacın altına kurdukları çadırda geçiren 7 kişilik Suriyeli aileye yardımda bulundu.

Suriye'nin Halep kentinde yaşarken rejimin saldırıları ile çatışmalardan kaçarak Şanlıurfa'ya gelen, burada kurdukları çadırda hayata tutunmaya çalışan 7 kişilik aileye yardım eli uzatıldı. Halep'teki saldırılar nedeniyle küçük yaştaki 4 çocuğu, eşi ve kardeşiyle yaklaşık bir ay önce merkez Eyyübiye ilçesine gelen Suriyeli Muhammed Haci'nin yaşadıklarına hayırseverler duyarsız kalmadı. Boş arazide ağacın altına kurdukları çadırda kalan, çevreden topladıkları çalıları tenekede yakarak ısınmaya çalışan aile için harekete geçen Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu üyeleri, savaş mağdurlarını ziyaret etti. Platform üyeleri, aileye, yatak, battaniye, gıda, soba ve giysi yardımında bulundu.

GEREM: YILLARDIR ZOR DURUMDAKİ AİLELERLE KARŞILAŞIYORUZ

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, yaptığı açıklamada, basında yer alan haberlerin ardından çalışmalara başladıklarını ve aileye ulaştıklarını belirtti. Çadırda ziyaret ettikleri Suriyeli aileye yardımda bulunduklarını anlatan Gerem, "Yıllardır bu gibi zor durumdaki ailelerle karşılaşıyoruz. Bu, savaşın ne kadar kötü olduğunu gözler önüne seriyor. Soğuk ve yağışlı kış günlerinde ailemizin burada yaşamasına müsaade edemezdik. Arkadaşlarımız çalışmalara başladı. İnşallah en kısa sürede onları uygun bir eve yerleştireceğiz." dedi. Muhammed Haci de olumsuz hava şartları nedeniyle zorluk yaşadıklarını, yardımlar sayesinde rahat bir nefes aldıklarını ifade etti. Öte yandan, ülkenin çeşitli kentlerinden hayırsever vatandaşlar da yardım ulaştırmak için aileyle irtibata geçti.

(AA)

# 1

16 Ara 2016 - 12:09 - Güncel