Şanlıurfalılar mağdur ve muhtaçların yardımına koştu

Şanlıurfa’dan 13 tır yardım malzemesi Suriye’ye doğru yola çıktı.

ŞANLIURFA-13 tır insani yardım malzemesinden oluşan yardım konvoyu uğurlama törenine;

ŞanlıurfaBüyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra Şanlıurfa ValiVekili Yasin Akgül, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, İHH ŞanlıurfaBaşkanı Behçet Atila, siyasi parti il başkanları, kurum amirleri ve STKtemsilcileri katıldı.

İnsanHak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’nın “Yükümüz İyilik, RotamızSuriye” sloganıyla başlattığı iyilik hareketi kapsamında Şanlıurfa’dan 13 tır yardımmalzemesi Suriye’ye doğru yola çıktı.

Şanlıurfa’daçeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının, STK’ların ve yardımsever vatandaşlarındestek ve katkılarıyla toplanan yardımlar Karaköprü ilçesindeki FuarMerkezi'nde düzenlenen törenle Suriye halkına insani yardım malzemesi gönderildi.

“İYİLİK KERVANIMAZLUM VE MAĞDURLARA DOĞRU YOLA ÇIKTI”

Şanlıurfa’nıncömertliği ve misafirperverliği ile tanındığını belirten Beyazgül, “Bugünburada yapılan yardımlar, mazlum halka ulaştırılacak. Çocuklara, yaşlılaraihtiyaç sahibi mazlum Suriye halkı için içerisinde çeşitli yardımmalzemelerinin olduğu 13 tırdan oluşan iyilik kervanı hazırlandı. Suriyelimuhacirlerin ülkelerinde huzur içerisinde yaşamalarını bizler de arzu ediyoruzkendileri de ülkelerinde yaşamak istiyorlar. Bu mesele dünyanın meselesidir.Biz iyilik kervanlarını hazırlamaya devam edeceğiz. İyi dileklerimizi degöndererek mazlumların, mağdurların duasında yer almaya gayret edeceğiz” dedi.

SOBA, KÖMÜR, UN,BATTANİYE, İNSANİ YARDIM MALZEMELERİ

İHHŞanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atilla ise Şanlıurfa’dan 13 tırdan oluşan insaniyardım malzemesinin Suriye’nin İdlib, Cerablus, Azez, El Bab bölgesinde yaşayanmağdur Suriye halkına gideceğini belirterek destek veren herkese teşekkür etti.

Dualarınardından yardım tırları Suriye’ye doğru yola çıktı.

BİHA

#

01 Şub 2022 - 18:31 - Güncel