Evlenmek için 14 Şubat’ı seçtiler

Haliliye'de sevgililer, hayatlarını birleştirecek imzayı atmak için Sevgililer Günü olan 14 Şubat’ı tercih etti.ŞANLIURFA14 Şubat'ı daha da özel bir gün haline getirmek isteyen çiftler, aylar öncesinden randevu alarak nikah dairelerine akın etti.  Şanlıurfa’da bugüne özel 28 çift, Haliliye&nbsp...

Haliliye'de sevgililer, hayatlarını birleştirecek imzayı atmak için Sevgililer Günü olan 14 Şubat’ı tercih etti.

ŞANLIURFA- 14 Şubat'ı daha da özel bir gün haline getirmek isteyen çiftler, aylar öncesinden randevu alarak nikah dairelerine akın etti.  Şanlıurfa’da bugüne özel 28 çift, Haliliye  Belediyesi Nikah Salonunda ‘Evet’ diyerek hayatlarını birleştirdi.

14 Şubat tarihinde nikah talepleri her sene olduğu gibi bu senede arttı. Haliliye Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yoğunluk yaşadı. Bu özel günde 28 çift, nikah kıyarak hayatlarını birleştirdi.

Böylesi anlamlı bir günde 28 çiftin mutluluklarına ortak olduklarını belirten Haliliye Belediyesi Evlendirme Dairesi Memuru Gökhan Çetiner, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün günlerden 14 Şubat 2022, dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanan bir gün. Bizler de Haliliye Belediyesi olarak belediyemize başvuruda bulunan çiftlerimizin bu en güzel günlerinde yanlarında olduk. İnsanların bu sevgilerini taçlandırdıkları bu özel günlerinde bizi tercih ettiler. Bizlerde onların en mutlu günlerinde Haliliye Belediyesi olarak yanlarında olup nikahlarını kıydık ve kıymaya da devam etmekteyiz. Şu an için 28 tane nikah kıyıldı. Genç çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Her günlerini Sevgililer Günü tadında geçmesini ve birbirlerini her daim sevgiyle şefkat ile muhabbetle bir ömür sürmelerini diliyoruz.”

Çetiner, ortalama 20 çiftin nikahlarını kıydıklarını ancak bugün Sevgililer Günü olması nedeniyle kıyılan nikah sayısında artış olduğunu belirterek, “Çiftlerimiz bu özel günü seçip ölümsüzleştirmek istediler. Günden günde artmaya da devam etmekte bu tarz özle günlerde nikah işlemleri” diye konuştu.

Nikahı kıyılan çiftler ise mutluklarını dile getirerek, “Biz özellikle bugünü seçerek 14 Şubat Sevgililer Günü'nde evliliğimizi sonsuzlaştırmak istedik. Mutluyuz.” ifadelerini kullandılar.

BİHA


14 Şub 2022 - 17:12 Şanliurfa- Asayiş