Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş. ilk imzacı ve lansman ortağı ilan edildi!

Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş., Türkiye'de turizm alanında Glasgow İklim Eylemi Deklarasyonu'nun ilk imzacı ve lansman ortağı olarak ilan edildi.Turizmde İklim Aksiyonu hakkında Glasgow Deklarasyonu, 4 Kasım 2021 tarihinde Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'nda başlatıldı. Aylarca sü...

Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş., Türkiye'de turizm alanında Glasgow İklim Eylemi Deklarasyonu'nun ilk imzacı ve lansman ortağı olarak ilan edildi.

Turizmde İklim Aksiyonu hakkında Glasgow Deklarasyonu, 4 Kasım 2021 tarihinde Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'nda başlatıldı. Aylarca süren değerlendirmelerin ardından Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş., Türkiye'de turizm alanında Glasgow İklim Eylemi Deklarasyonu'nun ilk imzacı ve lansman ortağı olarak ilan edildi.

Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş., Glasgow Deklarasyonu'na katılarak, Turizmde İklim Aksiyonunu hızlandırmak için çalışan ve emisyonları 2030'a kadar yarıya indirme ve 2050'den önce mümkün olan en kısa sürede Net Sıfır'a ulaşma taahhüdünü destekleyen küresel bir lider olarak öne çıkıyor. Glasgow Deklarasyonu'nun birincil hedeflerinin haricinde, taraflardan ayrıca sektör genelinde faaliyeti teşvik ederek, bilgi paylaşarak ve iş birliğine dayalı eylemi hızlandırarak örnek olunması bekleniyor.

Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş., Glasgow İklim Deklarasyonu’na taraf olarak “İklime Duyarlı Yeşil Turizmi” destekleyerek hem Türkiye’de öncü olmuş hem de bölgenin koruma-kullanım dengesi gözetilerek gelecek nesillere aktarılması için örnek oldu.

BİHA


14 Şub 2022 - 18:02 Şanliurfa- Asayiş