Siverek’te trafolar boyanıyor

Siverek Belediyesi görüntü kirliliğine neden olan trafo binalarını boyayarak daha estetik bir görüntüye kavuşturmak amaçlı çalışmaları başlattı.SİVEREKPark ve Bahçeler Müdürlüğünce kentin farklı noktalarındaki elektrik trafolarının oluşturduğu görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla başlattığı bo...

Siverek Belediyesi görüntü kirliliğine neden olan trafo binalarını boyayarak daha estetik bir görüntüye kavuşturmak amaçlı çalışmaları başlattı.

SİVEREK- Park ve Bahçeler Müdürlüğünce kentin farklı noktalarındaki elektrik trafolarının oluşturduğu görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla başlattığı boyama çalışması sürüyor.

Trafo binalarının kent dokusuna uygun resimlerle boyandığını belirten Park ve Bahçeler Müdürü Ali Bucak, şunları kaydetti: “Trafo binalarını betonarme görüntüsünden kurtararak çevreye ve kentin dokusuna uyumlu bir hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, Daha önce oluşan görüntü kirliliği kentimize yakışmıyordu. Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı noktalardaki trafo binalarında boyama çalışmalarımız hava şartlarına uygun günlerde devam ettiriyoruz.”

Elektrik trafoları binaları çalışmaların tamamlanmasıyla güzel bir görünüme kavuşması vatandaşların ilgisini çekiyor.

BİHA


15 Şub 2022 - 17:22 Şanliurfa- Asayiş