Necmettin Erbakan, vefatının yıldönümünde anıldı

Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan için Konya'da düzenlenen anma programına katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Erbakan Hocamız nesillere istikamet verendi. Okul gibi çok sayıda insan yetiştirdi" ifadelerini kullandı....

KONYA- Vefatının 11. yıldönümü vesilesiyle Konya'da Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Erbakan Vakfı tarafından 'Nesillere İstikamet Veren Erbakan' konulu panel ve anma programı düzenlendi.

Moderatörlüğünü Üniversite Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu'nun yaptığı programda; katılımcılar Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, Devlet Eski Bakanı ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sacit Günbey, Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Doğan Aydal ve Doğan Bekin merhum Milli görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı andılar ve anlattılar.

"Erbakan Hoca aldanmayan ve aldatmayandı"

Panel oturumu öncesi konuşmalarını gerçekleştiren Genel Başkan Dr. Erbakan, gerçek manada milletin adamı olarak nitelendirdiği merhum babası Necmettin Erbakan'ı şöyle anlattı:

"Bugün kendi ismini taşıyan Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde, vefatının 11. Yıldönümünde gerçek bir dava adamını, gerçek bir devlet adamını, örnek bir Müslümanı, gerçek bir bilim adamını, Merhum Erbakan Hocamızı anıyoruz… Erbakan hocamız; her şeyden önce aldanmayan, aldatmayandı. Üstün feraseti sayesinde aldanmadı, aldatmadı. Erbakan Hocamız çok güçlü bir imanı hidayeti kendi bünyesinde birleştirdiğinden dolayı Cenabı Allah kendisine üstün bir feraset nasip etmişti. Bu feraseti sayesinde milletimize tüm İslam Alemi’ne adeta bir pusula gibi yol gösterdi. Erbakan hocamız vazgeçmeyendi. Muazzam dirayeti ile tam 4 partisi haksız ve hukuksuz yere kapatıldığı halde, 5.’sini kurup yoluna devam etti. 12 Eylül döneminde idamla yargılanmasına rağmen davasından vazgeçmedi."

Necmettin Erbakan'ın zorluklarla ve engellerle dolu 42 yıllık siyasi yaşamı boyunca hidayetiyle; hayrı ve şerri daima doğru bir şekilde tespit ettiğini kaydeden Fatih Erbakan, babasının bedel ödemek pahasına da olsa daima hayrın yanında, şerrin karşısında durduğunu ve hakkın yanında batılın karşısında saf tuttuğunu ifade etti.

ERBAKAN İSMİ SANAYİ, ÜRETİM VE TEKNOLOJİYLE DE ÖZDEŞTİ

Günümüzde sanayi ve teknolojideki gelişmeler temellerini Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın temellerini attığını hatırlatan Erbakan, "Alman Leopard tanklarının motorlarını geliştirmiş olması, 1956’da Türkiye’nin ilk yerli milli motorunu üreten Gümüş Motor fabrikasını kurması ve arkasından 76-77’deki Ağır Sanayi hamlesi ve bugün savunma sanayinde, haberleşme teknolojisinde, pek çok teknolojik alanda öncülük eden ASELSAN'ın kurucusu olması Erbakan deninde akla sanayi-üretim-ihracat ve teknolojinin gelmesini sağlamaktadır." dedi.

'Dünyalık menfaatlerle elde edilemez bir liderdi'

Necmettin Erbakan'ın 'Bir elime güneşi, bir elime ayı da verseniz yine de davamdan dönmem' Peygamberi duruşunu örnek alan bir lider olduğunu kaydeden Fatih Erbakan, "Azmi ile, kararlılığı ile, cesareti ile, asla vazgeçmemesi taviz vermemesi ile bu duruşu örnek aldığını gösterdi. Erbakan hocamız; koltuk, makam, mevki, para gibi dünyalık menfaatlerle elde edilemez bir liderdi. O ticaretini Allah'la yapmıştı. Canını, malını, bütün hayatını cennet karşılığında Allah'a satmıştı. O, Allah’tan başka hiçbir şeyden korkmayan bir mücahitti. Dünyayı değil, ahireti tercih etti, makam-mevkiyi değil Allah’ın rızasını tercih etti." şeklinde konuştu.

"Erbakan Hocamızı anlatan cümle: 'İslamsız saadet olmaz'"

"Erbakan Hocamız’ı anarken hatırlamadan geçemeyeceğimiz Erbakan dendiğinde ilk akla gelmesi gereken cümlelerden 'İslamsız Saadet Olmaz' sözünü ve 'İslam Cihad dinidir' sözünü hatırlamamız lazım" diyen Genel Başkan Erbakan, "Bu iki cümle şiar gibi Erbakan Hocamızı andığımız zaman hatırlamamız gereken cümlelerdir. Bir diğer önemli cümlesi de 'Dünyadaki en akıllı insan Allah’tan en çok korkandır' sözünü de vurgulamamız gerekir. Allah O’ndan razı olsun, gani gani rahmet eylesin, bizlere de O’nu anlamayı ve O’nun gibi yaşamayı nasip eylesin…" ifadelerini kullandı.

BİHA


26 Şub 2022 - 22:36 Şanliurfa- Asayiş