Beyazgül, Mardin’deki e-Belediye bilgi sistemi törenine katıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin İçişleri Bakanlığı E-Belediye Bilgi Sistemi’ne geçişinin açılış törenine katıldı. Başkan Beyazgül e-belediye sistemini desteklediklerini söyledi....

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin programa geçişinin yapıldığı açılış törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, valiler, bölge belediye başkanları, e-Belediye bilgi sistemini kullanan belediye başkanları katılım sağladı.

İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve belediyelere ücretsiz olarak sunulan E- Belediye Bilgi Sistemi’nde belediyeler muhasebeden gelir modüllerine, insan kaynaklarından evlendirme modüllerine kadar yaklaşık 30 civarında uygulamayı kullanma imkânı buluyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi de E-Belediye Bilgi Sistemi’nin sunduğu imkânlar ve kolaylıklarından faydalanarak bilişim ve teknolojiden yararlanıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kamunun hizmet sunduğu vatandaş memnuniyeti ciddi bir rekabet alanı taşımaktadır. Bunun için çok ciddi altyapılar özellikle özel sektör tarafından devreye sokulmuştur” diyerek Türkiye’de yerel yönetimlerin işleyişinin nasıl olması gerektiğini gösteren kadrolar 2023’te de bu örnekliği gösterecekler buna inancım tamdır” diye konuştu.


“E BELEDİYE SİTEMİNİN HER ZAMAN YANINDA OLDUK”

E-Belediye Bilgi Sistemi ile ilgili düşüncelerini dile getiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, bilişim ve teknoloji alanında yaşanan gelişmelerin gerek bireylerin hayatında gerekse kurumlarda önemli değişikliklere neden olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Belediyelerimizde işlemlerin hızlı, kesintisiz ve kaliteli bir şekilde yürütülmesi adına bu çalışmalar sürmektedir. Belediyelerin sunduğu hizmetleri elektronik ortama taşıması e-belediye kavramının oluşmasına neden olmuştur. E-dönüşüm sürecinde teknolojik altyapıları yetersiz olan ve teknolojiye yatırım yapmak için yeterli bütçeye sahip olmayan belediyelerimiz için başta idari ve mali işlemlerin takip edileceği bir e- belediye uygulaması Türkiye Belediyeler Birliği tarafından geliştirilen Belediye Bilgi Sistemi (BELBİS) kapsamında belediyelerin donanım ve yazılım maliyetleri ortadan kaldırılmıştır.”

BİHA


27 Şub 2022 - 16:46 Şanliurfa- Asayiş