Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı belli oldu! Peş peşe istifalar geliyor

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı’na tekrar İsmail Yavuz getirildi....

Geçtiğimiz günlerde Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Çolak ve bazı ilçe başkanları toplu bir şekilde istifa etmişti. İstifa eden Çolak'tan boşalan koltuğa İsmail Yavuz getirildi.

PEŞ PEŞE İSTİFA HABERLERİ GELİYOR

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığına Yavuz’un getirilmesinin ardından tepkili olan parti üyelerinden yeni istifa haberleri gelmeye başladı. Üç merkez ilçe ile il yönetimi gençlik kollarından çok sayıda partili istifa etti.

YENİDEN REFAH PARTİSİ ŞANLIURFA İL BAŞKANI İSMAİL YAVUZ KİMDİR?

İsmail Yavuz 1951 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Hem sivil toplum alanında hem siyasi alanda görev ve aktiviteleriyle bilinmektedir. Milli görüş camiasına Milli Selamet Partisinde başladı. Refah partisinde il ve ilçe yönetimlerinde bulundu. 1994-2004 yılları arasında Şanlıurfa belediye meclis üyeliği yaptı. 4 yıl boyunca Şanlıurfa İmar Komisyon başkanı olarak görev yaptı. Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN döneminde Saadet Partisinde İl Başkan vekilliği yaptı. 2013 yılı ve 2019 yılları arasında Prof. Dr. Necmettin Erbakan vakfı Şanlıurfa kurucu il başkanlığı yapmıştır.

Dr. Fatih Erbakan’ın başkanlığında kurulan Yeniden Refah Partisi Genel merkez kurucular kurulu üyeliği daha sonra partinin 2019 yılında Şanlıurfa kurucu il başkanlığı ve kongrede il başkanı seçilmiştir. Başarılı çalışmaları neticesinde Yeniden Refah Partisinin 1. Büyük Olağan kongresinde MKYK üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca Genel merkez teşkilat başkan yardımcılığı görevi devam etmektedir. Şanlıurfa’nın önemli sivil toplum kuruluşlarından Kent konseyi üyesi olmakla beraber müteahhitlik, çiftçilik ve petrol istasyonu işletmecisidir. İsmail Yavuz evli ve 8 çocuk babasıdır.

BİHA


31 Mar 2022 - 18:12 Şanliurfa- Asayiş