Müjde geldi! Yıllardır yapımı süren çevre yolu ulaşıma açılıyor

Şanlıurfa'da trafik akışını rahatlatmak için yapılan ancak yapımı yıllardır süren Kuzeybatı Çevre Yolu yarın ulaşıma açılıyor. Müjde, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'den geldi....

KARAKÖPRÜ- Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü'nün yıllar önce başlattığı Kuzey-Batı çevre yolundaki çalışmalar nihayet tamamlandı.

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesi'ndeki Seyrantepe (Maşuk) Evren Sanayi Sitesi ile Organize Sanayi Sitesi arasında yapılan yolun yarın hizmete açılacağı duyuruldu.

Müjdeyi veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül "Organize Sanayi, Evren Sanayi ve Oto Alım-Satım Merkezinin trafik yükünü Abide Kavşağı'ndan kaldıracak olan Kuzeybatı Çevre Yolu yarın itibariyle hizmete giriyor. Sayın Bakanımız Adil Karaismailoğlu'na teşekkür ediyorum. Şanlıurfamıza hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Proje, 2015 yılında AK Parti Şanlıurfa Milletvekili iken kabinede Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev yapan Faruk Çelik'in "4 yılda 400 proje"si arasında yer alıyordu ve projenin 2018'de biteceği vaat edilmişti.

BİHA


04 Nis 2022 - 22:37 Şanliurfa- Asayiş