Gazete İpekyol köşe yazarından yeni kitap!

Gazete İpekyol’un köşe yazarlarından Nusret Yılmaz yeni kitabı  “Maide” raflardaki yerini aldı.

Gazete İpekyol köşe yazarı Nusret Yılmaz’ın yeni eseri çıktı.

Yılmaz’ın "Maide" isimli son kitabı tüm internet satış sitelerinde, kitapçıların raflarında, kitap fuarlarında yerini alarak sevenleriyle buluştu.

Yazar Yılmaz, yeni kitabıyla ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Değerli dostlar! Çıkan her yeni eser, yazarı için yeni bir evlat mesabesindedir. 2005’de Öteki Ayna isimli ilk şiir kitabım çıkarken, gençliğin de vermiş olduğu heyecandan olsa gerek, ardından 2008’de de hemen Gurbet Mersiyeleri isimli şiir kitabımı baskıya vermiştim. Bir yandan muhtelif konular hakkında çalışmalarım devam ederken, aynı tempoyla ikinci ailem olarak bildiğim Gazete İpekyol’daki yazılarımı mümkün mertebe aksatmamak için gayret sarf ediyordum.

Hayatımın çoğunun gurbette geçtiğini göz önünde tutulduğunda kitap, yazı, araştırma ve diğer konularda yazmanın ne kadar ağır bir iş olduğu kendiliğinden anlaşılacaktır.

Dolayısıyla, yazmış olduğumuz birçok eserimiz hala dosya halinde beklerken, ‘Maide’ istikamet yazıları isimli eserimi,  deneme türü olarak 2011’de yayın hayatına başlayan Gazete İpekyol’da yazmış olduğum köşe yazılarımdan ağırlıklı olarak İslami, siyasi, şiir, kısa birkaç biyografi ve muhtelif konulara varıncaya kadar birçok konu işlenmektedir. Kitap, ismini kerim kitabımız da geçen ‘Maide’ süresinden almaktadır. Maide'nin Türkçe karşılığı olan sofra, bol çeşitliliği sembolize eder. Biz de bu düşünceyle yola çıkarak, kitabımıza Maide istikamet yazıları ismini uygun gördük.

Birkaç gönül dostumla da yaptığım istişare sonucunda, aynı isimde mutabık kaldık. Kitabın kapak yazılarını, değerli dostum genç hattat Seyyid İsmail Özbek tarafından kufi hatla yazıldı. 2021 Ulusal Şanlıurfa kitap fuarında, TYB Şanlıurfa Şubesi standında görevli bulunduğum bir kaç gün zarfında, ziyaretimize gelen dostlarımızdan; ‘Hocam sizin de fuarda kitabınızın olmasını isterdik’ temennileri bizi böyle bir çalışmaya sevk etti diyebiliriz. Kitapta geçen konuların tüm doğruları İslama, yanlış ve hataları bize aittir. Küçük bir boşluğun dolmasına vesile olacaksa, haliyle bu da her fani gibi bizi de mutlu ve bahtiyar edecektir. Çalışma bizden, başarı Allah'tandır. Duamızın sonu, Allaha hamdetmektir.


Gazete İpekyol

06 Nis 2022 - 17:27 - Güncel