Yeni yolla trafiğin rahatlatılması amaçlanıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin Kuzey-Batı Çevre Yolunun Evren Sanayi Sitesi bağlantı yolunda istimlak ettiği yapıların yıkımlarını tamamlayarak yol açma çalışmalarına hız verdi....

Kent trafiğinin rahatlatılması adına yoğun bir tempo ile vatandaşların rahatı ve huzuru için çalışan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 40 metrelik yolda, yol sağlamlaştırma çalışmasını sürdürüyor. Alt yapı çalışmasının tamamlandığı bölge, en kısa zamanda asfaltlanarak vatandaşların hizmetine açılacak.

Kent genelinde trafik akışının rahatlaması için büyük bir gayret gösteren Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Batı Çevre Yolunun Evren Sanayi Sitesi bağlantı yolunda çalışmalarını sürdürüyor. 40 metrelik yolun açılmasıyla Diyarbakır-Mardin kara yolundan gelen araçlar kent merkezine girmeden Evren Sanayi Sitesi ve Gaziantep yolunu kullanabilecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa-Gaziantep yolundan, Kuzey Batı Çevre yoluna bağlantı sağlayacak 40 metrelik yoldaki çalışmaları yerinde inceledi. Yolda yapılan zemin sağlamlaştırma çalışmasını inceleyen Beyazgül, teknik ekipten bilgi aldı.

BEYAZGÜL: ŞANLIURFA’NIN TRAFİĞİNİ RAHATLATMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Başkan Beyazgül, söz konusu yolun bir an önce tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunulacağını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Şanlıurfa’nın trafiğini rahatlatmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Şanlıurfa-Gaziantep yolundan, Kuzey-Batı Çevre yoluna bağlantı sağlayacak olan 40 metrelik yolda çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Çalışmaları incelemek üzere buradayız. Abide Kavşağı, Balıkayağı Bulvarı gibi trafik yoğunluğunun olduğu yolları da rahatlatacağız. Kendi makinalarımızla, kendi asfaltımızı kullanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Bu yolun tamamlanmasıyla birlikte trafik akışı ciddi oranda hızlanacak. Şanlıurfa’da trafik sorunu kalmayacak şekilde çalışmalar yürüterek yollarımızı en kaliteli bir şekilde tamamlıyoruz”.

BİHA


06 Nis 2022 - 17:46 Şanliurfa- Asayiş