Siverek’te Ramazan gelenekleri yaşatılıyor

Siverek’te belirlenen periyotlarla ilçenin farklı bölgelerinde düzenlenen etkinliklerle Ramazan gelenekleri canlandırılıyor....

SİVEREK –Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği Ramazan etkinlikleri devam ediyor.

Düzenlenen etkinliklerde çocuklar için palyaço gösterisi düzenleyen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, çocuklara pamuk şeker ikramında bulunuyor.

Hacivat ve Karagöz oyununun sahnelendiği etkinlikler kapsamında sıra gecesi ekibi tasavvuf müziği ve çeşitli ilahiler seslendiriyor.

Programların başlandığını dile getiren Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hacı Asal, Ramazanın ruhunu ve geleneklerini yaşatmaya çalıştıklarını ifade etti. Asal, "Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak'ın talimatıyla çeşitli ramazanın geleneklerini ve ruhunu yaşatmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda etkinliklerimizin startını verdik.

Etkinliklerimizde çocuklarımız için palyaço gösterisinin yanı sıra çocukların vazgeçilmez lezzeti pamuk şeker ikram ediyoruz. Hacivat ve Karagöz oyununun akabinde de sıra gecesi ekibimiz ilahiler seslendiriyor. Gayemiz vatandaşlarımızın bir nebze de olsa stres atmalarını sağlıyoruz. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum" dedi.

Çocuklarıyla beraber etkinliğe katılan Halil Aslan ise, "Ramazan ayının ruhuna uygun etkinlikler olması çok güzel. Çocuklarım palyaço, Hacivat ve Karagözle eğlendi, bizde yetişkinlerde ilahilerle huzur bulduk. Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak ve ekibine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Bir sonraki etkinliğin 9 Nisan gecesi Ayvanat Mahallesi'ndeki Gökkuşağı Parkında düzenleneceği belirtildi.

BİHA


09 Nis 2022 - 13:12 Şanliurfa- Asayiş