Şanlıurfa’da önemli toplantı! Vali Şıldak müjdeyi verdi

Şanlıurfa Valiliği, bugün Asayiş ve Güvenlik Basın Bilgilendirme Toplantısı düzenledi. Yapılan toplantıda Vali Hasan Şıldak, suç ve şehir huzuru konusunda vatandaşlara çağrıda bulunurken geldiği günden beri güvenlik ve asayiş konusunda yapılanları açıkladı. Ayrıca Vali Şıldak, madde bağımlısı gençler için yeni proje müjdesi verdi.

Şanlıurfa’da önemli toplantı! Vali Şıldak müjdeyi verdi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa Valiliği, bugün kentte yaşanan suçlar, madde bağımlılığı ve şehir huzuru ile ilgili ‘Asayiş ve Güvenlik Basın Bilgilendirme Toplantısı’ düzenledi.

Toplantı, Şanlıurfa Valiliği konferans salonunda düzenlendi.

Yapılan toplantıya Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici ve çok sayıda polis ve jandarma komutanı katıldı. 

Toplantıda konuşan Vali Şıldak, geldiği dönemden bu yana şehir güvenliği ve huzuru için emniyet ve jandarma ekipleriyle beraber yapılanları açıkladı. 

BÜYÜK SORUNLARDAN BİRİ BAĞIMLILIK

Bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadele konusunda  hassas olduklarını belirten Vali Şıldak, “Bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadele konusunda gerek narkotik birimlerimiz gerekse bütün polis ve jandarmamız, üstün bir gayretle çalışıyor. Bu çalışmaların sonuçlarını rakamlara yansıttık. 

Bu rakamları sizlerle paylaşacak olursam, esrardan daha büyük zararları olan skunk, geçen yıl 428 kilogram yakalanırken bu yıl 1669 kilogram gibi yüzde 390’lık bir artışla rekor seviyede bir yakalaması oldu.