Urfa’da çocuk gastroenteroloji uzmanı hasta kabulüne başladı

Her yıl 70 binden fazla çocuğun dünyaya geldiği Şanlıurfa’da çocuk gastroenteroloji uzmanının olmayışı aileleri mağdur ediyordu. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine yeni atanan çocuk gastroenteroloji uzmanının hasta kabulüne başlaması aileleri sevindirdi....

Türkiye'nin en kalabalık vegençnüfusun yoğun olduğu illerin başında gelen Şanlıurfa'da Suriyeli sığınmacılarla beraber 1 milyondan fazla 18 yaş altıçocukbulunuyor. Kentte özellikle çocuk branşlarında ciddi eksiklik bulunuyor. Bu branşlardan biri de çocuk gastroenteroloji bölümü.

Şanlıurfa’da ne kamu hastanelerinde ne de üniversite hastanesinde çocuk gastroenteroloji uzmanı bulunmayışından dolayı çocukları için şifa arayan aileler başka illerin yollarına düşüyordu.

Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Demet Teker Düztaş’ın Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta kabulüne başlaması hasta yakınlarını sevindirdi.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinden yapılan açıklamada, “Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Demet Teker Düztaş Hasta kabulüne başlamıştır. Çocuk Gastroenteroloji hastalıkları polikliniğinden randevu alabilmek için Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı tarafından yeşil alan eklenmesi gerekmektedir” denildi.

BİHA


17 Eki 2022 - 10:18 Şanliurfa- Asayiş