Şanlıurfa’da başarılı cerrahi operasyon

Şanlıurfa’da trafik kazası nedeniyle kafa kemiği kırığı olan hastanın takiplerinde gelişen yüz felci nedeniyle doktorlar tarafından ameliyata alındı. Başarılı geçen cerrahi operasyon sonrasında hasta sağlığına kavuştu....

ŞANLIURFA – Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde trafik kazası nedeniyle kafa kemiği kırığı olan hasta Op. Dr. Sefa İncaz tarafından ameliyat edildi.

Yapılan ameliyatın süreci ve hastalığın tedavisi hakkında bilgiler veren Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Sefa İncaz şunları söyledi:

“Söz konusu ameliyat ilimiz genelinde nadir yapılan bir ameliyattır. Sinirsel uyarımın var olup olmadığı bir takım testlerle tespit edilmekte ve sinirsel uyarımın olmaması durumunda zaman kaybetmeksizin cerrahi tedavi gerekmektedir. Hastamız tarafımıza başvurduğunda ileri seviye yüz felci mevcut idi. Hastaya ilaç tedavisi başlanmış olup, erken dönemde yapılan testlerde sinirsel uyarımın olmaması üzerine hasta ameliyata alındı.

Yüz sinirini saran kemikte kırık olması nedeniyle sinir dokusu ödemli izlendi ve ameliyatta yüz sinirine baskı yapan durumlar ortadan kaldırıldı. Hastamız başarılı ameliyatın ardından herhangi bir sorun yaşamadan taburcu edildi. Travmaya sekonder veya travmadan bağımsız gelişen yüzde uyuşma, göz kapatmada zorlanma veya ağız köşesinde kayma gibi şikâyetleri olan hastalarımızın zaman kaybetmeden sağlık kuruluşlarına başvurmaları önerilir”.

BİHA


10 Kas 2022 - 19:04 Şanliurfa- Asayiş