Akçakale’de tarihi geçmiş ürünlere el konuldu

Akçakale Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaptıkları denetimlerde yüzlerce tarihi geçmiş ürün ele geçirdi....

AKÇAKALE -Akçakale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda satışı yapılan işyerlerine yönelik yaptığı denetimlerinde son kullanma tarihi geçtiği tespit edilen yüzlerce ürüne el koydu ve işyeri sahiplerine uyarı cezası uyguladı.

Denetimlere dair açıklama yapan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya esnafı uyararak “Akçakale Zabıta Müdürlüğü’müzün yaptığı denetimlerde bir sürü malzemenin tarihi geçtiği tespit edildi. Vatandaşlara verilmesi uygun değil. Esnafımızdan şunu rica ediyoruz: Zabıtaya gerek kalmadan, en büyük denetim insanın kendi kendini denetlemesidir.

Bunları vatandaşlarımıza yedirmeyelim içirmeyelim. Hem kanuni, hem vicdani. Biz kendimiz ne yiyiyorsak, ne içiyorsak vatandaşın da onu yiyip içmesi lazım. Zabıtamız müdahale etti, bunları imha edeceğiz. Bundan sonra da denetimlerini sürdürecek. Tarihi geçmiş hiçbir yiyecek içeceğe müsaade etmeyeceğiz. Özellikle esnaf kardeşlerimizden hassasiyet bekliyoruz. Yapmadıkları takdirde kanuni işlem yapılacak. Bizim için vatandaşımızın sağlığı her şeyden önemli” ifadesini kullandı.

Ürünler daha sonra zabıta ekiplerince imha edildi.

BİHA


22 Kas 2022 - 18:08 Şanliurfa- Asayiş