Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 3. Toplantısı yapıldı

Şanlıurfa’da İl Koordinasyonu Kurulu 2023 Yılı 3’üncü toplantısı Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan başkanlığında yapıldı. Toplantıda eğitime dair mevcut öncelikler, ‘Kanalda Değil Havuzda Yüz’ projesine dair değerlendirmeler, sokak hayvanları ve orman yangınlarına dair alınacak tedbirler görüşüldü.

Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 3. Toplantısı yapıldı

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan başkanlığında, İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 3’üncü toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın yanı sıra, tüm vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, bölge müdürleri ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda eğitime dair mevcut öncelikler, ‘Kanalda Değil Havuzda Yüz’ projesine dair değerlendirmeler, sokak hayvanları ve orman yangınlarına dair alınacak tedbirler görüşüldü.

Düzenlenen toplantı konuşan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, afetlerin yol açtığı hasarların izlerini kentten tamamıyla silmek için çalıştıklarını söyledi.

AYHAN: AFETLERİN İZLERİNİ SİLMEYE ÇALIŞIYORUZ

Ayhan, önceliklerinin TOKİ’nin deprem konutlarını bir an tamamlanmasına olanak sağlamak olduğunu belirterek, şunları söyledi:

 “En son nisan ayında sizlerle bir araya geldik. O zamanki en sıcak gündemimiz malumunuz deprem ve sel felaketleriydi. Bütün önceliğimizi afet gündemi için ayırmıştık. Şimdi toparlandık, bu olumsuzlukların büyük kısmını geride bıraktık. Afetlerin yol açtığı hasarların izlerini şehrimizden tamamıyla silmek için çalışıyoruz. Şu anki öncelikli durumumuz, depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını gidermek. Oluşturduğumuz konteyner kentlerle, bu ihtiyacı geçici olarak karşıladık. Ancak TOKİ deprem konutlarımızın yapımlarını bir an evvel tamamlayarak mağdur vatandaşlarımızı bu konutlara yerleştirmemiz gerekmektedir. Şu anki önceliğimiz budur. Bu nedenle süreç içerisinde karşılaşılabilecek sorunları önceden öngörmek ve koordineli şekilde çözüme kavuşturmak büyük önem arz ediyor.

“LGS’DE BÜYÜK BAŞARILAR ELDE ETTİK”

“Birlikte geçirdiğimiz bir yılı aşkın süreçte çok güzel eğitim projelerini hayata geçirdik” diyen Ayhan, “Eğitime ne kadar önem verdiğimizi hissettirdik ve şehrimizde eğitime bir ivme kazandırdık diye düşünüyorum. Deprem ve sel gibi olağanüstü afetler yaşamamıza ve bu sebeplerden eğitime ara vermiş olmamıza rağmen, hassasiyetimizin neticesinde LGS’de güzel sonuçlar da elde ettik. 4 yavrumuz LGS’de tam puan aldı. 13 öğrencimiz 1 yanlış yaptı. 34 öğrencimiz de 2 yanlış yaptı. Evlatlarımızı, eğitim camiamızı ve ailelerimizi tebrik ediyorum. Ancak başarı elde etmek için hepimizin gayret göstermesi gerekiyor. Şehirdeki yöneticiler olarak bizlerin, eğitimcilerimizin, ailelerin ve yavrularımızın gayretleriyle eğitimde daha iyi yerlere gelebiliriz. Hepimizin bu konuda gayreti gerekiyor. Bizim üzerimize düşen ne varsa yapmalıyız, sonrasında da karşımızdaki vatandaşlardan gayret göstermelerini beklemeliyiz. Örneğin okullarımız şu an yaz tatilinde. 3 ay sürecek uzun bir mola verdik. Bu süreci iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Okullarımızdaki eksik-gedik ne varsa bu süreçte tamamlanmalı. Yavrularımız eylül ayında okullarına döndüklerinde pırıl pırıl bir yer görmeliler. Hasarlar, eksiklikler, her ne varsa yaz tatilinde tamamlansın.” dedi.

 “YANGINLAR YALNIZCA BİR İLİN PROBLEMİ DEĞİLDİR”

 Yaz aylarında yaşanan büyük bir problem olan orman yangınlarına da dikkat çeken Vali Ayhan; “Orman yangınlarını önlemek adına gereken tüm tedbirlerin alınması büyük önem taşıyor. Önceki senelerde çok büyük yangınlar ülkemizde yaşandı. Yangınlar yalnızca bir ilin problemi değildir. Ülkenin, hatta dünyanın sorunudur. Tek bir dünyamız, tek bir doğamız var. Onu korumak adına gereken ne varsa yapılmalı, halk bilinçlendirilmeli. Özellikle anız yakmayı engellemek için uyarılar yapılmalı.” diye konuştu.

 Ayhan, sonrasında ise kurumlarımızdan kendisine yöneltilen talep ve önerileri dinleyerek konunun ivedilikle halledilmesi için yetkililere talimatlarını verdi. Tüm talepleri dinleyip notlar alındıktan sonra, toplantı sona erdi.

BİHA

Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 3. Toplantısı yapıldı

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.