Belediye Başkanı duyurdu! Urfa'da su fiyatlarına KDV indirimi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, su fiyatlarında KDV'yi yüzde 1'e indirdiklerini duyurdu.ŞANLIURFABir çok belediyenin suda Katma Değer Vergisi (KDV) oranlarına indirim kararı, Şanlıurfa büyükşehir Belediyesi'nden de geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ...

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, su fiyatlarında KDV'yi yüzde 1'e indirdiklerini duyurdu.

ŞANLIURFA- Bir çok belediyenin suda Katma Değer Vergisi (KDV) oranlarına indirim kararı, Şanlıurfa büyükşehir Belediyesi'nden de geldi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, ”Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı” Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından bir çok belediye harekete geçti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de su abonelerinden alınan KDV oranında yüzde 7 oranında indirim yaptıklarını duyurarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 'Enflasyon Tedbirleri' kapsamında su kullanım bedelinde uygulanacak KDV %8'den %1'e düşürüldü. Hayırlı olsun" dedi. 

BİHA


16 Şub 2022 - 19:58 Şanliurfa- Asayiş