Urfa'da sağlık personeline yenidoğan bakım eğitimi verildi

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hekim dışı sağlık personeline yönelik “Temel Yenidoğan Bakımı Eğitimi Programı” başlatıldı....

Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde önemli bir halk sağlığı sorunu olan bebek ölümlerinin önlenmesine yönelik çeşitli programlar yürütülüyor.

Bu kapsamda yenidoğan bakımında standardizasyonu ve güncel bilgilerin kullanılmasını sağlamak amacıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından “Temel Yenidoğan Bakım Programı” başlatıldı.

Program kapsamında yenidoğana eli değen tüm sağlık personeline yönelik hazırlanan iki günlük hizmet içi eğitimlerde, yenidoğana yönelik yürütülen pek çok program bütünlük içinde sunulmakta ve sağlık personelinin bu konuda bilgi ve becerisinin artırılması hedefleniyor.

Şanlıurfa’da Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı İbni Sina, Göbeklitepe, Farabi toplantı salonlarında Temel Yenidoğan Bakımı eğitimi düzenlendi. Söz konusu eğitime üniversite, özel ve kamu hastanelerinde, yenidoğan ve doğum servislerinde görev yapan, bebeğe eli değen 70 sağlık personeli katıldı. İki günün sonunda kursu başarıyla tamamlayan personele katılım belgeleri verilecek.

Kent genelinde toplam 280 sağlık personeline temel Yenidoğan eğitimi gerçekleştirildi.

BİHA


28 Eyl 2022 - 11:38 Şanliurfa- Asayiş