Şanlıurfa’da çiftçiler Diyarbakır yolunu kapattı

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde, elektrik kesintilerine isyan eden çiftçiler, Şanlıurfa-Diyarbakır karayolunu traktör ve araçlarıyla trafiğe kapattı.

Şanlıurfa’nın en büyük yaralarından biri olan elektrik sorununa bir türlü çare bulunamıyor. Her gün elektrik kesintisi nedeniyle farklı bir noktada eylemin gerçekleştiği kentte, bu kez Hilvan’da protesto gösterisi yapıldı. Elektrik kesintilerine isyan eden çiftçiler, Şanlıurfa-Diyarbakır karayolunu traktör ve araçlarıyla trafiğe kapattı. Polislerin devreye girmesi ile bir süre trafiğe kapanan yol, çiftçilerin traktör ve araçlarını yoldan çekmesi ile yeniden ulaşıma açıldı. Daha sonra Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) hizmet binası önünde de protesto yapan çiftçiler, yetkililere tepki gösterdi.

AYDINLIK: “ÇİFTÇİYİ ÖLDÜRDÜNÜZ, TARIMI BİTİRDİNİZ”

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık da, elektriksiz kalan çiftçilerin sesine kulak vererek, iktidar partisini sert sözlerle eleştirdi.

Çiftçiye, zulme sessiz kalan ve bu problemi çözemeyen her bir iktidar partisi temsilcisinin derhal istifa etmesi gerektiğini belirten Milletvekili Aydınlık, şu ifadelere yer verdi:

“Bıçak kemiğe dayanmadı artık bıçak kemiği kırdı geçti! Yemin ediyorum çiftçiyi öldürdünüz, tarımı bitirdiniz! Ne yazık ki çare bulamayan çiftçilerimiz Şanlıurfa-Diyarbakır Karayolu'nu trafiğe kapattı, çiftçiyi bu yola siz sürüklediniz, bunu bilin! Günde 8 saat elektrik kesintisi nedir! Ürün tarlada yandı, bitti! Bakın bugün Türkiye genelinde 1-2 saat elektrik kesintisi yaşandı ve insanlar ayaklandı, bizim hemşehrimiz bunun 3-4 katını her gün yaşıyor! İnsaf edin diyeceğim ama siz de ne merhamet kalmış ne de vicdan, tek diyeceğim; bu meseleyi çözemiyorsunuz, o halde derhal istifa edin!”

BİHA

#

02 Ağu 2021 - 16:59 - Güncel