“Turkovac” aşısı Şanlıurfa’da uygulanmaya başladı

Yerli aşı Turkovac, bugünden itibaren Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulanmaya başlandı.Türkiye'nin yerli ve milli Kovid-19 aşısı Turkovac'ın yeni serileri Sağlık Bakanlığınca dağıtılmaya başlandı. Şanlıurfa’da da 7 Şubat Pazartesi itibarıyla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma...

Yerli aşı Turkovac, bugünden itibaren Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulanmaya başlandı.

Türkiye'nin yerli ve milli Kovid-19 aşısı Turkovac'ın yeni serileri Sağlık Bakanlığınca dağıtılmaya başlandı. Şanlıurfa’da da 7 Şubat Pazartesi itibarıyla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde aşı tatbik edilmeye başlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, salgınla mücadelede tek silah aşı olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Şanlıurfa’da üretilen milli aşımız TURKOVAC'ı bekleyen vatandaşlarımız, 07.02.2022 tarihinden itibaren Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde aşılarını yaptırabilir. Aşı zamanı gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz."

Aşı yaptırmak isteyenlerin http://mhrs.gov.tr sistemi ve Alo 182 üzerinden randevu alarak aşılarını olabileceği kaydedildi.

BİHA


07 Şub 2022 - 12:38 Şanliurfa- Asayiş