Soyadının verildiği hastaneye başhekim oldu

Siirt'in Pervari ilçesinde 2016 yılında şehit düşen Halit Şiltak’ın amca oğlu Dr. Mehmet Fatih Şiltak, soyadının verildiği Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesine başhekim oldu....

Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesi başhekimi Mehmet Koçoğlu’nun uzmanlık eğitimi için görevinden ayrılmasıyla boşalan başhekimlik görevine, hastanenin ismini taşıyan Şehit Halit Şiltak’ın amca oğlu Dr. Mehmet Fatih Şiltak atandı.

Siirt'in Pervari ilçesinde 1 Eylül 2016'da PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Halit Şıltak'ın ismi Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında hizmete giren 50 yataklı Hilvan Devlet Hastanesi'ne verilmişti.

Dr. Mehmet Fatih Şiltak, “Ben Dr. Mehmet Fatih Şiltak, bugün itibarıyla Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesinde başhekim olarak göreve başlamış bulunmaktayım. 2016 yılında Siirt Pervari’de şehit olan amcamızın oğlunun isminin verildiği hastanede göreve başlamak bizleri onure etmiştir. Bu konuda emeği geçen başta Sayın İl Sağlık Müdürümüz olmak üzere tüm birim sorumlularımıza teşekkür ederim. İlk gün vesilesiyle çalışma arkadaşlarımızda tanışıp, birimlerimizi gezdik. Müdürlerimizden gerekli olan bilgilerimizi aldık. Mevcut durumda zaten hastanemizin belli bir işleyişi var. Bundan sonra Hilvan ilçesi Hilvan halkı için elimizden geleni yapacağız ” dedi.

DR. MEHMET FATİH ŞİLTAK KİMDİR

1993 yılında Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde dünyaya geldi.

İlköğretim ve lise eğitimini Şanlıurfa merkez devlet okullarında bitiren Dr. Mehmet Fatih Şiltak 2018 yılında HarranÜniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

Haliliyeİlçe Sağlık Müdürlüğü ve Mehmet Akif İnan Hastanesinde çeşitli görevlerde bulundu. 1 Eylül 2016 tarihinde Siirt'in Pervari ilçesinde şehit düşen Halit Şiltak’ın amca oğludur.

BİHA


28 Şub 2022 - 10:05 Şanliurfa- Asayiş