Şanlıurfa'da orta ve üzeri hasarlı binalar yeniden yapılıyor! Devletten hibe ve kredi desteği

Şanlıurfa'da orta ve üzeri hasarlı yapıların yerinde yeniden yapımı ile ilgili düzenlenen toplantıda Vali Şıldak, çalışmadan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru işlemlerinin hızlandırılması talimatını verdi. Depremden etkilenen bölgelerde yeniden inşa kapsamında gerçek ve tüzel kişilere konut için 750 bin ile bir milyon TL, iş yeri için 400 bin TL yapım kredisi, inşaat malzemesi nitelikli ve nakdi olmak üzere; konut için 750 bin TL, iş yeri için de 400 bin TL hibe verilecek.

Şanlıurfa'da orta ve üzeri hasarlı binalar yeniden yapılıyor! Devletten hibe ve kredi desteği

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa'da orta ve üzeri hasarlı yapıların yerinde yeniden yapımı ile ilgili düzenlenen toplantıda Vali Şıldak, çalışmadan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru işlemlerinin hızlandırılması talimatını verdi.

Depremden etkilenen bölgelerde yeniden inşa kapsamında gerçek ve tüzel kişilere konut için 750 bin ile bir milyon TL, iş yeri için 400 bin TL yapım kredisi, inşaat malzemesi nitelikli ve nakdi olmak üzere; konut için 750 bin TL, iş yeri için de 400 bin TL hibe verilecek.

Konu ile ilgili bugün Vali Hasan Şıldak başkanlığında yerinde dönüşüm modeliyle konut yapımı süreciyle ilgili yerel yönetimlerin katılımıyla koordinasyon toplantısı düzenlendi.

 Toplantıda iş ve işlemlerin hızlandırılması talimatını veren Vali Şıldak, vatandaş odaklı çalışmaları birebir takip etmeye devam edeceğini söyledi. 

Değerlendirmesinde kaymakamlık ve yerel yönetimlerin konu ile ilgili duyuruların yapılmasında daha etkili olmasını isteyen Vali Şıldak, "Çalışma, hükümetimizin aldığı kararla deprem sonrası yeniden yapılaşma için çok önemli bir adım. Vatandaşlarımız için kolaylık sağlamak adına hibe uygulaması ve kredilendirme imkânı bulunuyor. Bizler de bunu vatandaşlarımıza duyurmak istiyoruz. Konunun hızla ilerlemesini ve çok sayıda vatandaşımızın bu modelle ev sahibi olmasını istiyoruz. Bunun için de hızlı reaksiyon vermeliyiz" dedi. 

Toplantıya Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Aras, 13 ilçe belediye yetkilileri ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Şanlıurfa'da orta ve üzeri hasarlı binalar yeniden yapılıyor! Devletten hibe ve kredi desteği

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.